Hlavní navigace

Václav Žák: Pro Prima klub neplatí podmínka odpojování regionů

8. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
8. 12. 2008

Bonusový program televize Prima s názvem Prima klub, jehož licenci letos získala programová síť regionálních televizí ovládaných Primou a zastřešovaných společností FTV Prima, nemusí u svého vysílání odpojovat regionální zprávy a další pořady jako u hlavního programu Primy. Tvrdí to předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Václav Žák.

Podmínka pro odpojování regionů platí pouze pro samotnou Primu, ne pro její bonusové programy, řekl Žák v rozhovoru pro server DigiZone.cz. Regionální televize, jejichž síť splnila zákonnou podmínku zásahu nejméně 33 procent obyvatel České republiky nebo pokrytí alespoň 33 procent území signálem analogového vysílání, tak budou pro Prima klub pouze dodávat pořady, které se budou vysílat celoplošně.

CIF - osobnosti

Prima má nárok ještě na jednu bonusovou licenci za svůj souhlas s Technickým plánem přechodu na zemské digitální televizní vysílání. Česká komerční dvojka si o tuto licenci zatím nepožádala. Nova, která stejně jako Prima souhlas s harmonogramem digitalizace vyjádřila letos 15. srpna, již bonusovou licenci za tento souhlas obdržela. Využije ji pro filmový kanál Nova Cinema, který od 15. prosince zařadí do zemské digitální sítě 2 vedle svého hlavního programu a Primy.

Rozhovor s předsedou Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Václavem Žákem čtěte zítra na DigiZone.cz

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).