Hlavní navigace

Ředitel Primy pro LN: Druhý kanál spustíme do dubna

19. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 12. 2008

Dnešní Lidové noviny přinášejí rozhovor s Markem Singerem, generálním ředitelem televize Prima, který hovořil mj. o programových plánech na příští rok a také o chystaném druhém programu, jehož testovací pozice možná již teď vysílá v multiplexu 2 Českých Radiokomunikací. Do roku 2009 se česká komerční dvojka určitě nechce vzdát lifestylových formátu, protože o ně mají diváci zájem. Dalším pilířem by pak měla být zábava. Prima neopustí ani oblíbené seriály, a to jak původní, tak i akviziční.

ČTĚTE TAKÉ: Na návštěvě u… televize Prima, české komerční dvojky

Čtenáře DigiZone.cz bude ale bezpochyby nejvíce zajímat její druhý kanál. Zatímco o Primě klub už je leccos známé, dvojka zatím zůstává zahalena tajemstvím. Promluvit o ní ale chce vedení už v lednu, kdy představí nové programové schéma své vlajkové lodě. S ním má být program komplementární. Spustíme ho na jaře, a nebude to „převařená“ Prima. Přinese jiné, nové tituly, konstatoval Singer pro Lidové noviny.

ICTZ23

K TÉMATU: Prima nechce komentovat, jak se bude jmenovat její bonusový program

Zdali budou oba kanály spuštěny do dubna, to je otázkou, jeden z nich však podle generálního ředitele Primy na svět určitě přijde. Zaměřit by se měl na ty, kteří si nedokážou vybrat ve večerní nabídce současných televizí, pokud nejsou vlastníky satelitního přijímače. Diváci, kteří by měli takový kanál sledovat, jsou podle něj vybíravější, individualističtí a baví je jiný druh seriálů. Heroes na Primě udělal 18 procent, to je v podstatě neúspěch. Ale na druhém kanále? To by docela šlo, naznačil Singer směr, kam by se mohl kanál ubírat.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.