Hlavní navigace

TV Barrandov čeká na zařazení do peoplemetrového měření

31. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

31. 3. 2009

Okolo půl jedenácté začal po krátké přestávce v Hotelu Jalta v Praze II. blok konference Kulatý stůl DigiZone.cz. Podle Janky Vozárové z představenstva TV Barrandov je nevýhoda, že je tento kanál nováčkem a není možné se k divákům jednoduše dostat. Jsme svým způsobem průkopníky, je obtížně konkurovat těm, kteří už mají zkušenosti, konstatovala Vozárová. Podle ní jde o běh na dlouhou trať a s rozšiřováním digitálního pokrytí bude cílit kanál užším způsobem.

cif-tip-téma-foto

Petr Dvořák řekl, že nové plnoformátové televize na trhu České republiky nemají budoucnost. Rudolf Pop z ČT konstatoval, že Česká televize plní svou veřejnoprávní funkci tím, že spustila další kanály. Marek Singer z Primy dodal, že rychlost přenosu do určité doby neumožnil přenos obrazu. Tato hranice nyní padla. Je jedno, jestli se tedy bude program přenášet přes internet, televizi nebo mobil, řekl Singer. Petr Dvořák na to reagoval, že jde pouze o čistě distribuční kanály.

Jde o to, kdo bude mít ten produkt, konstatoval ředitel TV Nova. Marek Singer z Primy řekl, že z televizního chování v jiných zemích vidí, že internet dělá televizím klasickými formáty až 20 procent sledovanosti. Co se týká nového kanálu Prima Cool, tak Singer se nebojí, že by tento program odebral diváky hlavní stanici. Ten kanál vypadá tak, jak vypadá a jde o to, aby si diváci měli šanci vybrat, dodal Marek Singer. Janka Vozárová z TV Barrandov řekla, že od května by měla být tato televize přidruženým členem ATO pro výstup z měření z peoplemetrů.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.