Hlavní navigace

TV Barrandov jedná o HD vysílání přes satelit

13. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 10. 2009

Vedení televize Barrandov se vážně zabývá myšlenkou vysílat ve vysokém rozlišení přes satelit. K podobnému kroku se nedávno odhodlala Česká televize, která testuje vysílání svého prvního programu v HD na pozici 23,5 st. východně. V nabídkách satelitních platforem je i HD vysílání televize Nova a Nova sport.

Kdy by se mohla na satelitu objevit HD verze Barrandova zatím není jasné. Ředitel marketingu a mluvčí TV Barrandov Janis Sidovský ale potvrdil, že vedení o této myšlence uvažuje. Všem, kteří se ptají na HD vysílání vzkazujeme – TV Barrandov je v HD kvalitě už nyní u některých kabelových operátorů. O zařazení na satelit v HD kvalitě jednáme, uvedl Sidovský v on-line chatu serveru Satcentrum. Neupřesnil ale, v jaké fázi jsou jednání.

TV Barrandov vysílá ve vysokém rozlišení v nabídkách vybraných kabelových a IPTV operátorů. Obraz je přepočítáván ze standardního rozlišení, pořady tedy nejsou vysílány v nativním HD.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).