Hlavní navigace

TV Barrandov může odbavit až čtyři programy najednou, včetně HDTV

5. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 1. 2009

Pokud by digitální televize Barrandov chtěla, mohla by ze stávajícího odbavovacího pracoviště v Paláci zábavy na Barrandově vysílat souběžně až čtyři televizní programy. Serveru DigiZone.cz to řekl technický ředitel stanice Michal Kratochvíl. Podobně jako má Nova svůj filmový kanál Nova Cinema, my bychom bez problémů mohli hned spustit druhý kanál, řekl.

Téměř veškerý program televize Barrandov je vytvářený ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV), které se poté „znehodnocuje“ na standardní rozlišení. Pokud by tedy jakákoli kabelová společnost nebo satelitní a IPTV operátor projevili zájem o TV Barrandov v HD rozlišení, mohou ji získat. Zatím této možnosti využila pouze společnost Mattes AD pro svoji IPTV službu 802.tv.

ICTZ23

Není to tak, že bychom obvolávali kabelovky a nabízeli jim, ať nás vysílají v HD rozlišení. Ale ta možnost tady je, připustil Kratochvíl. Televize Barrandov zahájí vysílání v neděli 11. ledna jako čtvrtý program zemské digitální sítě 2. Souběžně začne vysílat také přes kabel, IPTV a satelit.

Více o televizi Barrandov čtěte v zítřejším rozhovoru DigiZone.cz s ředinkou této stanice Jankou Vozárovou

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.