Hlavní navigace

TV Barrandov nabere polovinu zaměstnanců až těsně přes startem

24. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
24. 9. 2008

Digitální televize Barrandov má momentálně 55 zaměstnanců, což je zhruba polovina předpokládaného stavu, a další nebere až těsně před zahájením vysílání. To si naplánovala na 11. ledna 2009. Mzdové náklady jsou vůbec nejvyšší a některé profese, třeba místa technických pracovníků, se nám vyplatí obsadit až krátce před začátkem vysílání. Není tomu tak, že hledáme, řekla týdeníku Marketing & Media pověřená ředitelka TV Barrandov Janka Vozárová.

Stanice by měla mít 92 interních zaměstnanců. Nástup jednotlivých zaměstnanců je dopředu předjednán. Všechny manažerské pozice jsou ovšem obsazeny, dodala Vozárová. TV Barrandov je podle ní už nyní z 90 procent připravena na vysílání. Máme tři měsíce na výrobu pořadů a splňujeme všechny předpoklady na začátek 11. ledna, uvedla.

MM socky3

Právě Vozárová letos na jaře rozhodla, že TV Barrandov odstartuje až příští rok v lednu. Nejdřív to mělo být v průběhu léta, pak 30. srpna. Když jsem si zanalyzovala, jak je televize připravena na vysílání, tak mým prvním rozhodnutím bylo posunutí začátku na leden 2009, vysvětlila šéfka TV Barrandov. První reakce na poradě devíti ředitelů byla odmítající. Když jsme však pragmaticky probrali naši situaci, tak hlasování dopadlo 9:0 ve prospěch posunutí startu, dodala.

Televize Barrandov bude podle Vozárové v prvním roce spokojena s dvou až tříprocentním podílem na trhu, což je zhruba desetina sledovanosti televize Prima. Po třech letech bychom měli zaujmout 10 až 12 procentní podíl na trhu, uvedla Vozárová. Předchozí ředitel TV Barrandov Vladimír Kuba přitom plánoval, že by stanice měla ve sledovanosti konkurovat dominantním komerčním televizím Nova a Prima.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.