Hlavní navigace

TV Barrandov nabídne diváky i kritiky oceňovaný Faunův labyrint

7. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 5. 2009

UVNITŘ FOTO Třemi Oscary oceněný film Faunův labyrint v režii Mexičana Guillerma del Tora nabídne tuto sobotu od 20:40 digitální plnoformátová televize TV Barrandov. Mezi další snímky tohoto mága se slabostí pro hodinové strojky patří oba díly Hellboye nebo např. druhý díl z trilogie Blade. Příběh filmu se odehrává v roce 1944 v horách na severu Španělska a vypráví o dvanáctileté Ofélii.

UXDUkázka z oscarového hitu Faunův labyrint. Foto: archiv Warner Bros.

Ty jí nabízejí nejen život ve vojenské posádce – realitu poznamenanou boji s povstalci, všeobecným nedostatkem jídla a velmi chladným vztahem s otčímem – ale také seznámení se starým Faunem, který obývá starodávný labyrint. Ten v Ofélii pozná ztracenou princeznu kdysi mocné pohádkové říše, které hrozí definitivní zánik. Aby dívka bájnou říši zachránila a znovu se setkala se svým královským otcem, musí nejdřív splnit několik nelehkých úkolů. Snímek měl velmi kladnou odezvu nejen u kritiků, ale především filmových fanoušků.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.