Hlavní navigace

TV Barrandov navyšuje rozpočet, nové peníze sehnala i TV Pohoda

8. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 10. 2007

Plnoformátová digitální televize Barrandov rapidně navýší svůj rozpočet, aby mohla koncem příštího roku zahájit vysílání a kromě nakupovaných pořadů nabídla i vlastní tvorbu. Týdeníku Euro to řekl ředitel výroby a programu stanice Kamil Spáčil. Měli jsme dost času na to, analyzovat projekt a podívat se na některé jeho části detailněji, z čehož vzešlo rozhodnutí, že program budeme tvořit nejen nákupem pořadů od externích dodavatelů, ale i vlastní tvorbou. Majitelé se rozhodli do televize investovat víc peněz, než loni předpokládali, řekl Spáčil.

ROZHOVOR: Vladimír Kuba: TV Barrandov chce narušit monopol Novy

Čtyři dny poté, co poslanci ve třetím čtení odhlasovali vládní návrh diginovely s několika pozměňovacími návrhy, obnovila TV Barrandov přípravy na vysílání. Majitelé dali pokyn, že jedeme naplno, takže jsme hned začali znovu budovat. Pustili jsme se do rekonstrukce již dříve vybrané budovy v areálu barrandovských studií, začali jsme připravovat výběr nových lidí i pořadů, abychom byli schopni spustit vysílání dříve než na konci zákonné lhůty, cituje Euro Spáčila.

MM socky3

Nové zdroje pro vlastní financování získal také projekt dětské televize Pohoda ostravského podnikatele Radima Pařízka. Ten týdeníku Euro řekl, že má na vybudování stanice připraveno celkem 250 až 300 milionů korun. Původní milardová investice do plnoformátové televize Febio zřejmě také stoupne, naznačil ve stejném týdeníku Karel Štefulík, projektový manažer společnosti Arca Capital, finančního partnera Febia.

Pokud diginovela projde Senátem a podepíše ji prezident, měla by platit od 1. ledna 2008. Tímto dnem také začne šestici nových digitálních televizí běžet zákonná lhůta 365 dnů pro zahájení vysílání. Většina stanic sdružených v Asociaci digitálních televizí počítá se startem na podzim 2008.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.