Hlavní navigace

TV Barrandov ode dneška s upraveným logem, hvězdu si ponechala

24. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO – Vladimír Železný ve svém kontaktním pořadu s diváky uvedl, že předponu „TV“ používá stanice proto, aby se odlišila od majitele společnosti Barrandov Studio.

Plnoformátová televize Barrandov vysílá od dnešního dne s upraveným logem. Nápis „tv barrandov“ a symbol, který zobrazuje otevřenost směrem k divákům, nahradila velká dominantní hvězda, pod níž je menším písmem uvedeno slovo „barrandov“. Generální ředitel stanice Vladimír Železný to nedávno zdůvodnil slovy, že logo je zbytečně dlouhé a zasahuje při některých scénách například až do očí moderátorů nebo herců, což nepůsobí na obrazovce dvakrát dobře. Na logo, které už diváci měli v minulosti možnost několikrát zkušebně v kontaktním pořadu TV Barrandov vidět, reagovalo jeho publikum pozitivně.

Content 23

Původní a nové logo v jednom obrazu.
Autor: repro foto Volejte Železnému

Původní a nové logo v jednom obrazu. Fotku lze zvětšit.

K TÉMATU: TV Barrandov ukázala návrh nového loga, dominantním prvkem je opět hvězda

Naše logo bude vyžadovat ještě jednu drobnou úpravu, a to sice, že hvězdičku obtáhneme poměrně výraznou tmavou linkou. Bude-li podklad tmavý, uvidíte hvězdičku, bude-li podklad bílý, tak uvidíte alespoň tvar hvězdičky v podobě obtažené linky, konstatoval šéf TV Barrandov v posledním vydání pořadu Volejte Železnému, který zároveň zdůvodnil, proč bude televize používat celé označení programu a nikoliv pouze slovo „Barrandov“. Byla to nutnost, protože Barrandov je něco jiného než televize Barrandov. (…) Nový vlastník už není spojen se studii Barrandov, tak je třeba odlišit, že nejsme oni, ale jsme my, ujasnil Železný.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).