Hlavní navigace

TV Barrandov opustil výzkumník Prejzek, dříve vyhozený z Novy kvůli tendru ATO

26. 9. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Václav Prejzek byl loni společně s Renatou Týmovou zástupcem Novy ve výběrové komisi na nového provozovatele peoplemetrů pro ATO. Televize je oba propustila.

Nejen programový ředitel Janis Sidovský a PR manažerka Kateřina Kotalová, ale také výzkumník Václav Prejzek tento týden opustil televizi Barrandov. Na svém webu o tom informoval týdeník Marketing a Media. Prejzek se přitom na Barrandově příliš neohřál, do televize nastoupil teprve letos v červnu poté, co byl po patnácti letech propuštěn z televize Nova. Tu loni zastupoval společně s vedoucí výzkumného oddělení Renatou Týmovou ve výběrové komisi Asociace televizních organizací (ATO) pro tendr na nového provozovatele peoplemetrů.

K TÉMATU: Druhý vyhozený výzkumník z Novy nastoupil ke konkurenci. Do TV Barrandov

Prejzek i Týmová souhlasili s pokračováním výběrového řízení i poté, co se ukázalo, že podmínky tendru splnila jen jediná společnost, stávající provozovatel peoplemetrů, firma Mediaresearch. Zatímco vedení Novy v čele s generálním ředitelem Janem Andruškem požadovalo zrušení tendru a vypsání nové soutěže, Prejzek s Týmovou byli pro hodnocení nabídky Mediaresearch, kterou nakonec ATO vybrala jako vítěze. Aby Nova zabránila svým lidem ve výběrové komisi hlasovat jinak, než chtělo její vedené, oba výzkumníky na hodinu propustila.

ČTĚTE TAKÉ: TV Barrandov stáhla svoji žádost o řádné členství v ATO. Půjde do měření s Novou?

Týmová poté zamířila za svým někdejším šéfem z Novy Petrem Dvořákem do České televize, kde byla nejprve zástupkyní vedoucí výzkumného oddělení Krystýny Taberyové, a krátce na to ji ve funkci nahradila. Prejzek na nové místo v TV Barrandov nastoupil o mnoho měsíců později, ale už v době, kdy se prakticky dokončovalo jednání o prodeji této televize společnosti Empresa Media podnikatele Jaromíra Soukupa, který úzce spolupracuje s Novou. Jeho mediální agentura Médea založila společně s Novou Sdružení pro měření sledovanosti, které připravuje konkurenční peoplemetry vůči nynějšímu měření ATO.

ICTZ23

NAPSALI JSME: TV Barrandov mění majitele, od Tomáše Chrenka ji kupuje Jaromír Soukup

Také TV Barrandov zřejmě zamíří do nového sdružení, protože stáhla svoji žádost o řádné členství v ATO. Úzké spojenectví Novy a TV Barrandov tedy logicky muselo vyústit v odchod člověka, který nedávno postupoval jinak, než si přáli jeho nadřízení z Novy. Spekuluje se také o tom, že nový vlastník TV Barrandov může být jen zprostředkovatelem nákupu této televize pro majitele Novy nebo jejího superšéfa Adriana Sarbu, který je prezidentem a generálním ředitelem celé mediální skupiny CME, do níž Nova patří.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.