Hlavní navigace

TV Barrandov připravuje expanzi do mobilních telefonů a tabletů

Lukáš Polák

„K novým technologiím se stavíme velmi vlídně. Respektujeme překotný vývoj. Vývoj, který je rychlejší, než jsou klasické televize ochotné si přiznat,“ řekl DigiZone.cz Vladimír Železný.

Doba čtení: 1 minuta

Plnoformátová televize Barrandov se hodlá v letošním roce konečně věnovat i poli, které doposud úspěšně opomíjela a tím jsou mobilní telefony i tablety. Serveru DigiZone.cz to bez bližších podrobností potvrdil na úterní tiskové konferenci generální ředitel této stanice Vladimír Železný. V tomto směru něco rozhodně připravujeme, ale nesmíme ani naznačovat, konstatoval Železný s tím, že zájemci si budou muset počkat do října. Na otázku, zdali bude (budou) aplikace svázána s nějakým konkrétním pořadem, šéf stanice odpověděl, že půjde o obecný trend, který bude zasahovat více než jeden formát.

Z ARCHIVU: TV Barrandov zpřístupnila videoarchiv pořadů pro iPhony a iPady

Za působení někdejšího programového ředitele Janise Sidovského vznikly například aplikace Animáček nebo Barrandovský Videostop. Televize měla taktéž videoarchiv na bázi iOS. Aplikace pro mobilní zařízení vznikly in-house, za jejich vývojem stojí někdejší vedoucí marketingu stanice Pavel Němeček. Animáček, který se nyní bude vysílat pouze v ranních hodinách, byl pro někdejší vedení Barrandova jedním ze stěžejních projektů, na nějž navázala kromě pexesa i nanukovou zmrzlinu. V pražské ZOO v Tróji, ale i v dalších lokalitách, dokonce vyrazila za dětskými diváky.

Content

ČTĚTE TAKÉ: Televize Barrandov spustila novou aplikaci pro iPhone

K novým technologiím se stavíme velmi vlídně. Respektujeme překotný vývoj. Vývoj, který je rychlejší, než jsou klasické televize ochotné si přiznat. Sledujeme vývoj a víme, že všechny nové fotoaparáty, které jsou teď ohlášeny ve vyšší a vyšší střední třídě mají 4K. Víme, jakou obrovskou potenci bude mít Skype, a to Skype v té vyšší variantě. Víme, že v Las Vegas se streamovalo 4K na přenosové kapacitě, která se příliš neliší od dnešní standardní přenosové kapacity. Tudy tedy bez pochyby půjde další vývoj. Klasická televize zůstane, ale bude obohacena o naprosto nové, další směry, konstatoval Železný.

Našli jste v článku chybu?