Hlavní navigace

TV Barrandov připravuje expanzi do mobilních telefonů a tabletů

20. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„K novým technologiím se stavíme velmi vlídně. Respektujeme překotný vývoj. Vývoj, který je rychlejší, než jsou klasické televize ochotné si přiznat,“ řekl DigiZone.cz Vladimír Železný.

Plnoformátová televize Barrandov se hodlá v letošním roce konečně věnovat i poli, které doposud úspěšně opomíjela a tím jsou mobilní telefony i tablety. Serveru DigiZone.cz to bez bližších podrobností potvrdil na úterní tiskové konferenci generální ředitel této stanice Vladimír Železný. V tomto směru něco rozhodně připravujeme, ale nesmíme ani naznačovat, konstatoval Železný s tím, že zájemci si budou muset počkat do října. Na otázku, zdali bude (budou) aplikace svázána s nějakým konkrétním pořadem, šéf stanice odpověděl, že půjde o obecný trend, který bude zasahovat více než jeden formát.

Z ARCHIVU: TV Barrandov zpřístupnila videoarchiv pořadů pro iPhony a iPady

Za působení někdejšího programového ředitele Janise Sidovského vznikly například aplikace Animáček nebo Barrandovský Videostop. Televize měla taktéž videoarchiv na bázi iOS. Aplikace pro mobilní zařízení vznikly in-house, za jejich vývojem stojí někdejší vedoucí marketingu stanice Pavel Němeček. Animáček, který se nyní bude vysílat pouze v ranních hodinách, byl pro někdejší vedení Barrandova jedním ze stěžejních projektů, na nějž navázala kromě pexesa i nanukovou zmrzlinu. V pražské ZOO v Tróji, ale i v dalších lokalitách, dokonce vyrazila za dětskými diváky.

KL22 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Televize Barrandov spustila novou aplikaci pro iPhone

K novým technologiím se stavíme velmi vlídně. Respektujeme překotný vývoj. Vývoj, který je rychlejší, než jsou klasické televize ochotné si přiznat. Sledujeme vývoj a víme, že všechny nové fotoaparáty, které jsou teď ohlášeny ve vyšší a vyšší střední třídě mají 4K. Víme, jakou obrovskou potenci bude mít Skype, a to Skype v té vyšší variantě. Víme, že v Las Vegas se streamovalo 4K na přenosové kapacitě, která se příliš neliší od dnešní standardní přenosové kapacity. Tudy tedy bez pochyby půjde další vývoj. Klasická televize zůstane, ale bude obohacena o naprosto nové, další směry, konstatoval Železný.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.