Hlavní navigace

TV Barrandov přizpůsobila hlasitost vysílání podle doporučení Evropské vysílací unie

Lukáš Polák

TV Barrandov uspokojila ty diváky, kteří toužili po vyvážené hlasitosti jejího programu. Do svého vysílacího řetězce implementovala stejnou technologii jako Česká televize.

Doba čtení: 1 minuta

Digitální plnoformátová televize TV Barrandov vyšla vstříc svým divákům a hlasitost svého vysílání nastavila tak, jak to doporučuje Evropská vysílací unie (EBU). Informoval o tom server Mediář.cz, DigiZone.cz tuto skutečnost potvrdil technický ředitel stanice Michal Kratochvíl. Používáme podobné zařízení jako Česká televize a jde o naprosto stejný postup. Budeme ho ale ještě odlaďovat, uvedl Kratochvíl.

K TÉMATU: Hlasitost kanálů ČT už je vyrovnaná, diváka by neměla rušit

Technický ředitel Barrandova vidí hlasitost stejně jako ostatní techničtí pracovníci televizí jako subjektivní dojem. I to je důvod, proč se stanice rozhodla jít cestou doporučení EBU a ne nařízením, které jí ukládá zákon, jež se snaží najít vlastní cestu. Jsem přesvědčena o nutnosti samoregulace. Je to vhodnější řešení, než nastavení pravidel změnami legislativy. Také TV Barrandov se podílí na tvorbě jednotné metodiky a k procesu samoregulace se připojujeme, uvedla podle Mediáře generální ředitelka TV Barrandov Janka Vozárová.

ROZHOVOR: Události nabídneme od dubna v HD, říká šéf techniky České televize

Server DigiZone.cz o vyvážené hlasitosti vysílání informuje dlouhodobě. Ne všechna česká média si ovšem uvědomují, že nejde pouze o reklamu. Vedoucí Audioinženýringu České televize Milan Gazdík nedávno v rozhovoru pro náš web uvedl, že je důležité, aby byly vyvážené všechny složky vysílání, a to nejen na jediné stanici, ale i na ostatních kanálech jako je tomu právě v případě veřejnoprávní televize, která provozuje stanice čtyři. Hlasitost podle nového měření závisí na více faktorech – vlastní úrovni signálu, na délce jeho trvání, na kmitočtu a konečně typu zvukového signálu.

Našli jste v článku chybu?