Hlavní navigace

TV Barrandov se zřejmě stane členem ATO, konkurenti nenamítají

7. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

7. 4. 2009

Digitální plnoformátová televize Barrandov se zřejmě stane přidruženým členem Asociace televizních organizací a získá tak přístup k údajům z peoplemetrového měření sledovanosti. Její vstup musí povolit ostatní členové asociace, kterými jsou i konkurenční televize Nova a Prima. Jak ale uvádí deník E15, v asociaci panuje shoda na tom, že televize Barrandov by se mohla stát členem.

Myslím, že panuje všeobecná shoda, že TV Barrandov do ATO pustíme,“ uvedl ředitel Primy Marek Singer. TV Barrandov by tak od května měla mít podrobné výsledky peoplemetrů, které inzerenti potřebují pro rozhodování o inzertních investicích. Jednorázový výzkum ATO – Mediaresearch uvedl, že TV Barrandov v únoru získala podíl na trhu ve výši 1,17 procenta. Toto číslo je ale pro zadavatele nedostatečné, pro své plánování potřebují údaje na denní bázi, upozorňuje E15.

Zatím ale není jasné, jak se k měření sledovanosti postaví zpravodajská televize Z1. Ta si u asociace objednala jednorázové měření sledovanosti za únor, ale další objednávky už nenásledovaly.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.