Hlavní navigace

TV Barrandov v dubnu ukončí zemské digitální vysílání v Třinci

Pouze do dubna příštího roku bude z třineckého vysílače Javorový vrch vysílat digitální televize Barrandov. Na kanále 57 odtud lze naladit multiplex, který obsahuje pouze tuto televizní stanici. Pro Barrandov tuto síť provozují České Radiokomunikace. V Třinci sídlí majitel televize Tomáš Chrenek, který zároveň vlastní Třinecké železárny. Bez zprovoznění speciálního vysílače DVB-T by zde nemohl pozemní cestou program TV Barrandov naladit.

K TÉMATU: Má smysl provozovat v Třinci multiplex s jedním programem?

Ukončení vysílání TV Barrandov z třineckého Javorového vrchu souvisí se zprovozněním multiplexu 2 na severomoravských vysílačích Ostrava – Hošťálkovice a Frýdek-Místek – Lysá hora (kanál 37). Na Ostravsku dosud multiplex 2, který kromě TV Barrandov obsahuje televize Nova, Nova Cinema, Prima a Prima Cool, vysílá pouze z ostravského Hladnova (kanál 39), odkud jeho signál do Třince nedoletí. Společně s Hošťálkovicemi a Lysou horou ale Hladnov vytvoří 30. dubna 2011 silnou jednofrekvenční síť na kanále 37, která bez problémů pokryje i Třinec a okolí.

Vypnutí speciálního digitálního vysílače televize Barrandov deklarují i České Radiokomunikace v prosincovém vydání firemního čtvrtletníku DigiExpert, které vyšlo 20. prosince.

Našli jste v článku chybu?