Hlavní navigace

TV Barrandov vrátí na obrazovku opět Videostop, Rosáka nahradí Pawlowská

30. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V nové verzi legendární televizní soutěže slibuje nejmladší česká plnoformátová stanice slavné hosty, filmové ukázky a spousty atraktivních cen.

Plnoformátová Televize Barrandov vyzkouší v následujících týdnech na obrazovkách diváků další experiment. Do vysílání opět vrátí oblíbenou soutěžní hru Videostop, kterou ve své režii vysílala s dodatkem „Barrandovský“. Pořad ovšem projde výraznou proměnou. Na pozici moderátora vystřídá Jana Rosáka, který byl s touto soutěží spjat už od samého počátku, ještě tedy v době Československé televize, mimo jiné spisovatelka, scénáristka a herečka Halina Pawlowská. První díl nového Barrandovského videostopu se bude vysílat v sobotu 21. listopadu od 20:20.

Z ARCHIVU: Soutěž Videostop definitivně končí, na TV Barrandov možná přijde bavič Petr Novotný

Halina Pawlowská a její zbrusu nová podoba klasické soutěže. Těšit se můžete na slavné hosty, filmové ukázky a spousty atraktivních cen, píše v anotaci ke znovuobnovenému pořadu programové oddělení televize. Barrandovský videostop se bude objevovat ve vysílacím okně, v němž je aktuálně nasazen formát „To nejlepší z Cibulky“, tedy výběr toho nejlepšího z pořadu Aleše Cibulky Sejdeme se na Cibulce. Barrandovský videostop vychází z formátu legendární soutěže Videostop, kterou na obrazovky poprvé uvedla tehdejší Československá televize v roce 1985. S určitými obměnami a přestávkami se vysílala až do roku 2002.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Soutěž Videostop včetně Rosáka se vrátí – na televizi Barrandov

TV Barrandov vysílala vlastní podobu Videostopu od roku 2010 do konce roku 2013. Její konec oznámil tehdejší generální ředitel programu Vladimír Železný. Ten ho zdůvodnil následovně: Videostop je dobrý pořad, ale namísto, abychom vkládali peníze do jeho moderní podoby, krvavě platíme velké částkyČeské televizi za zapůjčení kratinkých ukázek ze starých pořadů, na kterých princip celého pořadu stojí. To se nám už nechce. Barrandov se tehdy naopak rozhodl pro pokračování zábavných pořadů Vtip za stovku a již zmiňovaného formátu Sejdeme se na Cibulce. Oba vydržely na jeho obrazovce doposud.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.