Hlavní navigace

TV Barrandov zavádí zprávy v 17:10 a 18:05, Olga Šípková střídá Jiřího Chuma

3. 5. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ GALERIE – Odpolední zprávy budou mít podobu krátkých živých vstupů ze studia. Televize je zavede od příštího pondělí 6. května, stejně jako Noční Hlavní zprávy.

Nejen Noční Hlavní zprávy, ale další dvě krátké odpolední zpravodajské relace zavede od příštího pondělí 6. května televize Barrandov. Odpolední relace však budou mít spíše charakter živých upoutávek na Hlavní zprávy, které Barrandov vysílá od 18:45 hod. Půjde o krátké živé vstupy ze studia s moderátorem hlavní zpravodajské relace, kterým televize stanovila pevné vysílací časy v 17:10 a 18:05 hod. Novou moderátorskou posilou Hlavních zpráv se od 8. května stane Olga Šípková, která nahradí Jiřího Chuma.

K TÉMATU: TV Barrandov zavádí Noční Hlavní zprávy, od pondělí do pátku bez pevného času

„Odpolední zpravodajské vstupy nabídneme jako informační servis denně v 17:10 a v 18:05, Noční Hlavní zprávy jsme zařadili vždy ke konci dne jako zdroj informací na dobrou noc. Věříme, že rozšířené zpravodajství naše diváky zaujme jak dynamickou a přehlednou podobou, tak informační hodnotou, která zajistí divákům naší televize jejich kontinuální informovanost,” uvedl programový ředitel Barrandova Petr Lesák, který je zároveň jedním z moderátorů Hlavních zpráv.

ČTĚTE TAKÉ: Hlavní zprávy na Barrandově zatím neoslnily. Co do počtu diváků jsou spíše podprůměrné

Televize zároveň médiím rozeslala společnou fotografii moderátorů Hlavních zpráv, na níž figurují vedle Petra Lesáka další stávající moderátorka Jana Adamcová a Olga Šípková. Chybí na ní ale Jiří Chum, který hlavní zpravodajskou relací Barrandova provázel od začátku letošního roku. “Jiří Chum již není moderátorem Hlavních zpráv, vedení společnosti s ním ukončilo spolupráci,” sdělila na dotaz serveru DigiZone.cz manažerka marketingu TV Barrandov Daniela Zamrazilová Poupová.

NAPSALI JSME: Novým šéfem televize Barrandov Roman Bradáč, program vede Petr Lesák

ebf - partner 1

Noční Hlavní zprávy bude Barrandov vysílat jen ve všední dny bez pevného vysílacího času se začátky od 22:30 do 23:30 hod. “Ve čtyřech minutách divákům nabídnou přehled nejdůležitějších témat a událostí uplynulého dne. Noční Hlavní zprávy nemají pevný vysílací čas, nasazeny budou ale pravidelně v pondělí po českém filmu, v úterý a ve čtvrtek po pořadu Což takhle dát si VIP, ve středu po monstr filmech a v pátek po akčním filmu,” upřesnila televize.

Hlavní zprávy Barrandova zároveň zavádějí pravidelnou reportáž Barrandítka, do níž mohou diváci zasílat krátká amatérská videa se svými dětmi. “Těšíme se na videa dětí ve věku do 6 let zachycující dětský úsměv, dětskou radost, komické situace či jiné pozitivní emoce působící milým dojmem,” upřesňuje Barrandov. Další novinky ve zpravodajství televize chystá na 1. června. „Zatím nebudeme prozrazovat více, než že se bude jednat o další rozšíření objemu zpravodajství v našem vysílání,” dodal Petr Lesák.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).