Hlavní navigace

TV Metropol může začít od října vysílat jako Pětka. RRTV ji udělila licenci pro DVB-T

Lukáš Polák

„Nová Metropol“ se charakterizuje jako televize plná české zábavy. Na obrazovku vrátí například baviče a moderátora Zdeňka Izera. Do tří let by ráda získala podíl na publiku okolo 4 %.

Doba čtení: 1 minuta

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém posledním zasedání rozhodla o udělení zemské licence pro celoplošnou televizi Pětka. Ta vznikne proměnou ze stávající pražské a středočeské televize Metropol, která však už svým zaměřením překračuje daleko hranice našeho hlavního města. Původně zástupci stanice uvažovali o tom, že přistoupí pouze k tomu, že RRTV požádají o změnu názvu, novinky ve vysílání však budou natolik zásadní, že si žádají udělení nové licence.

ČTĚTE TAKÉ: Luboš Měkota navýšil svůj podíl v TV Metropol na 98%, od října bude celoplošná

Pětka má začít vysílat začátkem října. Společnost Czech Digital Group (CDG) už má pro ni v multiplexu 3 delší dobu připravenou prozatím nepojmenovanou programovou pozici (černá obrazovka s textem). Pětka chce oslovit diváky, kteří především hledají alternativu ke stávajícím televizím. Chce jim nabídnout především českou zábavu. Na obrazovku vrátí například baviče a moderátora Zdeňka Izera. Názvy 5 a Pětka TV si televize registrovala poměrně nedávno. Náš server na ně upozornil jako první.

Našli jste v článku chybu?