Hlavní navigace

TV Nova v lednu uvede úspěšnou ságu HBO Tudorovci

3. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 12. 2008

Komerční televize Nova nabídne na své obrazovce divákům od ledna 2009 úspěšnou ságu filmového kanálu HBO Tudorovci, který byl nominován na řadu cen včetně Zlatých glóbů za nejlepší dramatickou sérii a nejlepší mužský herecký výkon. Seriál, jehož první série má deset dílů, vypráví o životě Jindřicha VIII., který panoval celých čtyřicet let. Tento vládce je považován za nejhanebnějšího za všech britských panovníků – byl to král, který miloval jídlo i ženy se stejnou nenasytností, s jakou likvidoval ty, kdo mu zkřížili cestu. V hlavní roli se představí Jonathan Rhys-Meyers.

Cloud23

Tudorovci získaly také dvě ceny Emmy, a to za nejlepší kostýmy a nejlepší hudební motiv úvodních titulků. Jak nedávno prozradila kostýmní návrhářka této série Joan Betonová, práce na kostýmech v seriálu Tudorovci nelze srovnávat s žádným celovečerním filmem. Oblékali jsme 105 ústředních postav a 1400 komparsistů – což je daleko více než při celovečerním snímku. Vytvořili jsme 5000 kostýmů. Jen samotný Jindřich jich má stovky, konstatovala Betonová.

Bližší informace o seriálu Tudorovci můžete najít na webu filmového kanálu HBO.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).