Hlavní navigace

TV Pětka usilovně hledá nového investora. Ve hře může být Babiš nebo Soukup

Jan Potůček

Jednání s Andrejem Babišem už proběhla, televize má peníze od původního investora Luboše Měkoty jen do konce letošního roku

Doba čtení: 2 minuty

Andrej Babiš nebo Jaromír Soukup se mohou stát novými investory zábavné televize Pětka, která zahájila vysílání 15. října a nyní se dostala do potíží kvůli obstavení účtů jejího investora a většinového majitele Luboše Měkoty. Jednání s Babišem, který vedle svého potravinářského holdingu Agrofert vydává síť bezplatných regionálních týdeníků 5+2 a projevil zájem o vstup do televizního vysílání, již podle informací serveru DigiZone.cz proběhla. Vedení televize je ale nekomentuje.

K TÉMATU: Vlastník Pětky a TV Metropol má obstavený majetek i v Česku

Babiš se dlouhodobě zajímá o vstup do některé z českých televizí a nedávno si registroval ochrannou známku 5+2 TV. Spekuluje se také o jeho majetkové účasti na projektech některých krajských televizí, které vysílají v celoplošném multiplexu 3. Týdeníky 5+2, které vycházejí v každém kraji, začal vydávat krátce poté, co založil svoje politické hnutí ANO 2011 a začal budovat regionální strukturu nové politické strany. Televize by měla sehrát významnou roli v jeho kampani.

ČTĚTE TAKÉ: TV Pětka oficiálně potvrdila problémy se svým financováním. Hledá nového investora

Jaromír Soukup letos na podzim převzal od Tomáše Chrenka televizi Barrandov, byť k převodu akcií licencované společnosti dosud nedošlo. Stanice se stala součástí Soukupova mediálního domu Empresa Media, do něhož patří časopisy Týden, Instinkt, Popcorn, Svět dívky a zpravodajský server Týden.cz. Podnikateli patří i největší česká mediální agentura Médea, přes níž klienti nakupují reklamní prostor v médiích. Právě Médea společně s televizí Nova letos založily Sdružení pro měření sledovanosti, jež chystá druhý projekt měření televizní sledovanosti v Česku vedle stávajícího výzkumu Asociace televizních organizací (ATO).

NAPSALI JSME: Pětka omezila výrobu předtáčených pořadů. Zaskočila i své vlastní lidi

WT100 tip v článku Dolejšová

Vedle Pětky hledá nového investora i její sesterská pražská televize Metropol, která nedávno přešla z multiplexu 3 do Regionální sítě 4, již sama pomáhala vystavět. Podle informací serveru DigiZone.cz by vedení obou televizí v nejhorším případě netrvalo na zachování Pětky, která teprve vstupuje na trh, ale chtělo by udržet TV Metropol, která si už za dobu své existence dokázala získat inzerenty a uživit se. Jenom za šíření signálu v celoplošném multiplexu 3 totiž Pětka měsíčně platí 2,5 milionu korun.

Vstup nového investora by byl ale komplikovaný, protože případnému převodu akcií společnosti Metropol TV, a.s. brání fakt, že s nimi jejich většinový majitel Luboš Měkota kvůli obstavení majetku nemůže nakládat.

Našli jste v článku chybu?