Hlavní navigace

Televize Pohoda má kompenzační licenci pro DVB-T, je jí ale k ničemu

22. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

22. 9. 2011

DOPLNĚNO Moravský podnikatel Radim Pařízek přikročil k dalšímu kroku, který směřuje k realizaci projektu digitální televize Pohoda určené pro mladého diváka. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) ji na svém posledním zasedání udělila kompenzační licenci k celoplošnému zemskému digitálnímu vysílání (DVB-T). Tento dokument ovšem umožňuje danému subjektu vysílat pouze do ukončení procesu terestrické digitalizace, tedy 11. listopadu letošního roku.

Z ARCHIVU: Celoplošná televize Pohoda ožívá. Odstartuje na jaře 2011

MIF22_Early

Pařízek by tak musel Pohodu spustit v nejbližších týdnech. Pokud by tak neučinil, licence mu tak jako tak skončí. Pro pokračování v dalším vysílání, by musel získat řádnou licenci. Podnikatel, který stojí například za Rádii Čas a Dálnice, pro server DigiZone.cz uvedl, že však chce stanici spustit nejpozději do 360 dnů, což by mu umožňovala klasická televizní licence. Pařízek si tedy bude muset požádat o tento dokument znovu, jelikož kompenzační nemá šanci využít. Podle jeho slov probíhají intenzivní přípravy na spuštění kanálu, vzhledem k aktuální situaci na trhu však zatím nechce podrobnosti prozrazovat.

Podání žádosti o vydání licence pro digitální televizi Pohoda v tuto chvíli, nemusí být náhodné. Podle původních plánů byla stanice zamýšlena jako dětský kanál. Právě jeho spuštění chce ale realizovat na půdě Kavčích hor také nový generální ředitel České televize Petr Dvořák. Dětská stanice veřejnoprávního média by nesla označení ČT 3 a ročně by si ukrojila z rozpočtu 120 až 150 milionů korun.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.