Hlavní navigace

TV Regina připravuje sesterskou televizi. Odstartuje co nevidět

1. 4. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nové televizi otevřou pomyslné dveře zejména provozovatelé multiplexů, kteří hlásí plnou kapacitu. Čím větší programová nabídka, tím lépe pro diváka, a to bez ohledu na kvalitu.

Společnost Saavedramedia, provozovatel tematické televize Regina, která je určena především starším divákům, chystá spuštění dalšího programu. Nízkonákladový projekt, jenž se nedávno dožil svých prvních narozenin, boduje na internetu a dočkal se několika parodií. Jedním z nejnovějších videí, které si získalo na serveru YouTube poměrně velkou popularitu, je „Nepochopená televize, která předběhla dobu“. Mezi další populární videa patří například Momentky z drogového doupěte na Žižkově. Autorem těchto parodických videí je uživatel s nickem CaryMaryFuck, který se specializuje na recese z volně šířených českých programů.

cif 24 - early cena - média

Nová televize, jejíž jméno prozatím zůstává redakci DigiZone.cz utajeno a na začátku dubna ho možná neví ani sám provozovatel Reginy, odstartuje ve velmi krátkém časovém termínu. Místo pro novou televizi se bezpochyby v některém z terestrických multiplexů najde, protože čeští diváci už jsou zvyklí na to, že když už prostor není, další televize se do multiplexu zkrátka zařadí. Kvalita jednoduše není důležitá, jde o kvantitu. Divák má pak pocit, že získává větší programovou nabídku díky rozpadajícímu se obrazu (takzvaný PIP – obraz v obraze). Škoda, že už tu nemáme analog a jeho duchy…

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).