Hlavní navigace

TV Wau dnes slaví tři roky. Speciální program ale neplánuje

15. 4. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Jakub Petr
TV Wau zahájila své vysílání 15. dubna 2013 v 6 hodin ráno pořadem Miss Slovensko 2013, šlo o reprízu z hlavní JOJ z času 20:20, dnes ráno tedy oslavila tři roky své existence.

Tehdy šlo o spuštění třetí volné stanice ke stávající JOJ a Plus, zřejmě po vzoru FTV Prima a jejího kanálu Prima love. Stanice Wau má od začátku svého vysílání motto „Po čem ženy touží“. Upoutávkami na stanici provází ženský hlas.

Původní formát vyrobený kdysi exkluzivně pro TV Wau byla šou Nákupné maniačky, tu televize odvysílala poprvé v den svého startu ve 21:15. Šou se stala tak oblíbenou, že premiérové díly se přesunuly na hlavní kanál JOJ.

Nevýhodou stanice je její neúplné pokrytí ve všech domácnostech Slovenska, začínala tehdy s pokrytím cca sedmdesáti procent.

Stanice stále hledá své místo, nedávno se do hlavního vysílacího času přesunuly kriminální seriály, jako například Castle na zabití, Kriminálka Las Vegas nebo Sběratelé kostí. Stanici se tímto rapidně zvedla sledovanost, podle webu mediaboom.sk získala 7. dubna podíl 3,6 procenta a předběhla i dvě menší stanice Markízy – Doma a Dajto. V současné době si drží stálou pozici na trhu s asi dvouprocentním share přes den i v prime-time. Dále jsou zde vysílána reality show (například Zpackané operace) a z filmů spíše reprízy z hlavního kanálu nebo z kanálu Plus (v sobotu odpoledne film na hlavní JOJ a v primetime jeho repríza na stanici Wau).

Podle oficiální tiskové zprávy skupiny JOJ plní stanice své motto, tedy po čem ženy touží. Snaží se cílit na mladé, moderní a městské ženy. Že by tato žena toužila v hlavním vysílacím čase po kriminálkách, kterých má všude dost? Zvláštní…

Logo má od začátku jednu podobu, je jím růžový nápis Wau, který se ale ve vysílání mění a diváka soustředícího se na obraz to může rušit, podobně jako častá injektáž, která je i na ostatních volných kanálech JOJ (JOJ a Plus). Stanice také ustřihává originální tvůrce titulu a divák se nedozví žádné informace o slovenském nebo českém znění. Na konci je vždy pouze slajd s informací „The End“ napsaný růžově.

MMF23 tip3


Autor: Jakub Petr

Ukončení pořadu na Wau TV

Server DigiZone.cz se obrátil na mediální skupinu JOJ s dotazy na narozeninový program a další plány. O novinkách na TV Wau budeme určitě informovat, dnes můžeme jen potvrdit, že novinky chystáme, odpověděla Kristina Juričkovičová, vedoucí oddělení skladby programu.

Televize dnes pro diváky neplánuje speciální narozeninový program, ani například speciální Nákupné maniačky. V prime-time se tak objeví akviziční seriály:

Čas Název seriálu
19:45 Hawai 5.0
20:45 Sběratelé kostí
22:30 Milionový lékař
23:30 Ve službách FBI

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor se dlouhodobě zajímá o film a televizní vysílání.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).