Hlavní navigace

TV4You spustila streaming volných českých stanic, později sáhne po placené televizi

15. 10. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Setkání s novináři a oficiálnímu představení produktu přihlížel i Jiří Hojgr, který bude zastupovat provozovatele placených kanálů při jednáních týkajících se jejich nelegálního šíření.

Zapsaný spolek TV4You dnes slavnostně představila službu, která bude zajišťovat všem zájemcům přístup k volně šířeným českým stanicím prostřednictvím mobilních telefonů, tabletů a dalších chytrých zařízení. Handicapovaným chceme nabídnout také pořady s titulky, konstatoval Jiří Balvín, předseda zapsaného spolu, někdejší šéf České televize a Óčka. Bude se jednat o takzvaný „personální streaming“, to znamená, že ho nebude možné sdílet s někým jiným. Služba bude uživatelům zpřístupněná na základě platby koncesionářských poplatků, nutná bude registrace na www.tv4you.cz.

Neformální setkání s novináři a partnery na představení projektu TV4You
Autor: Čestmír Polák pro DigiZone.cz

Neformální setkání s novináři a partnery na představení projektu TV4You

K TÉMATU: Někdejší šéf Óčka a bývalý ministr Balvín chystá „kabelovku“ do mobilů a tabletů

Služba se testovala přibližně dva měsíce, byla spuštěna dnes. Jak se říká, nic není zadarmo, ale tato služba je skutečně zdarma, protože jste si zaplatili koncesionářský poplatek, upozornil Balvín. Projekt bude financován z reklamy. Veškerý zisk, který z bannerové reklamy a dalších komerčních prvků TV4You vygeneruje, půjde do dalšího zlepšování služby. Od verze 2:0 se počítá také s videoreklamou. Služba bude dostupná na operačních systémech iOS (v přípravě) a Android 4.0 a vyšší (download). Služba nabídne možnost interaktivity a snadné napojení na reklamní nebo obchodní prostor inzerenta.

MMF24

Jiří Balvín při představení služby TV4You a stejnojmenného spolku
Autor: Čestmír Polák pro DigiZone.cz

Jiří Balvín při představení služby TV4You a stejnojmenného spolku

ČTĚTE TAKÉ: Jiří Hojgr: Placené televizní kanály hromadně osloví ISP a operátory IPTV, kteří je poskytují nelegálně

Co se týká šíření placených kanálů, TV4You pracuje na smlouvách s jednotlivými poskytovateli. V ideálním případě bychom chtěli divákům nabídnout programy, které mají u svého kabelového operátora, sdělil DigiZone.cz někdejší šéf České televize a Óčka. Zástupci firmy dále doplnili, že v takovém případě by fungovala TV4You pouze jako technický poskytovatel služby a byla by pochopitelně placená, protože daný poskytovatel telekomunikačních služeb by si u provozovatele tuto službu objednal. Zákazníci budou pro využívání služby ověřováni v on-line databázi, kde se zároveň také pozná, jak Balvín řekl serveru Borovan.cz, zdali je klient plátcem koncesionářského poplatku.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).