Hlavní navigace

TV7 se zřejmě rozběhne, zatím s omezeným programem

8. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

8. 4. 2009

Nová digitální televize TV7, která dle licence má zahájit vysílání nejpozději v průběhu května, požádala Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o změnu časového rozsahu vysílání spočívající ve snížení denního vysílacího času až do doby než bude tento program pokrývat alespoň 70% populace dle harmonogramu stanoveného Technickým plánem přechodu.

K TÉMATU: Nový digitální kanál TV7 musí začít nejpozději v květnu

V praxi to tedy může znamenat, že se provozovatel stanice, společnost EBD, s.r.o., definitivně rozhodla spustit program, na který má nárok dle kompenzační licence. Kanál TV7 vzniká díky podpoře regionálních studií RTA, bude se rozjíždět postupně po jednotlivých regionech. „Provozovatel uvedl, že chce začít pokrývat postupně jednotlivé regiony a proto požádal o přechodné snížení časového rozsahu vysílání. Podobné žádosti podaly u nás i další vznikající televize, nevidím v tom problém,“ uvedl pro Digizone.cz předseda RRTV Václav Žák. Po dosažení pokrytí 70 procent obyvatelstva by měla televize TV7 přejít na 24-hodinové vysílání.

Televize TV7 patří do skupiny firem, které ovládá podnikatel Jaroslav Berka. Kromě tohoto projektu má nárok i na kompenzační licenci pro celoplošný kanál pod značkou RTA. Tento kanál zatím o licenci nepožádal.