Hlavní navigace

Tvařte se jako kabelovky, říká RRTV provozovatelům IPTV

8. 8. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 8. 2006

Rada pro rozhlasové vysílání (RRTV) doporučuje firmám, které provozují internetovou televizi (IPTV), aby se registrovaly stejně jako kabeloví operátoři. DigiZone.cz informaci sdělil Zdeněk Lejsek z oddělení komunikace společnosti T-Systems PragoNet. PragoNet se na 14. zasedání RRTV registroval jako provozovatel převzatého vysílání kabelovými systémy pro katastrální území Prahy. Naše společnost však nehodlá šířit televizní (rozhlasové) programy pomocí klasických kabelových sítí, protože tuto technologii považujeme již za překonanou, potvrdil DigiZone.cz Zdeněk Lejsek.

PragoNet tedy zůstane věrný technologii „vlákna až do domu“ a televiznímu vysílání přes internetový protokol. Na IPTV se přitom dosud žádná regulační opatření nevztahují. Doporučení RRTV tam můžeme chápat jako odhad budoucích legislativních kroků. Ale jak to, že mediální radní vidí tak daleko? Vždyť budoucí vláda je teprve ve hvězdách a Poslanecká sněmovna dosud nemá svého šéfa.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).