Hlavní navigace

Twitpic náhle končí, odvolává se na nátlak Twitteru

5. 9. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Twitpic, služba pro sdílení obrázku na Twitter, skončí 25. září. V „rozlučkovém“ dopise se provozovatelé odvolávají na své spory s Twitterem.

Twitpic – www.twitpic.com – byla v dřívějších dobách jednou z mála cest, jak dostat na Twitter obrázky. 

Dnes, kdy Twitter sám umožňuje obrázky publikovat, je existence podobné služby diskutabilní. A samozřejmě, jako každá externí služba „ohrožující“ samotnou funkčnost Twitteru, lze předpokládat, že Twitter není z její existence nadšený.

Twitpic is shutting down se objevuje oznámení o konci služby k 25. září 2014.

Uživatelé si budou moci stáhnout fotky a videa a samotný konec je označený za nečekaný. Nejzajímavější ale je, že provozovatelé zmiňují snahu Twitpicu získat ochrannou známku na své jméno (žádost na USPTO podána v roce 2009, samotná služba existuje od roku 2008) a nesouhlasnou reakci Twitteru.

Podle provozovatele Twitter před několika týdny požádal, aby byla žádost o registraci stažena. Pokud by k tomu nedošlo, zmiňuje riziko „ztráty přístupu k API“. Což by samozřejmě znamenalo, že by Twitpic přestal fungovat.

Twitpic uvádí, že nemá dostatek prostředků k tomu, aby mohli oponovat tak velké společnosti jako je Twitter. A jakkoliv věří, že na obchodní známku Twitpic mají plné právo, rozhodli se Twitpic vypnout.

MMF24

Twitter samotný se v prohlášení pro média (viz například TheNextWeb) tradičně odvolává na to, že podporují vývojáře budující své služby nad službami Twitteru. A také že Twitpic mohl a může používat název Twitpic, ale Twitter s ohledem na ochranu značky musí věnovat pozornost otázce ochranných známek spojených s jeho značkou.

We’re sad to see Twitpic is shutting down. We encourage developers to build on top of the Twitter service, as Twitpic has done for years, and we made it clear that they could operate using the Twitpic name. Of course, we also have to protect our brand, and that includes trademarks tied to the brand.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).