Hlavní navigace

Twitter chce uživatele rozmluvit. Přidá jim k tomu tlačítko

Jan Beránek

Sociální síť pod rukama svého staronového šéfa zkouší nové věci, které by mohly aspoň naoko potěšit investory.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Používat Twitter jako nástroj pro chatování je zatím víceméně výsadou ostřílených uživatelů. Teď to chce Jack Dorsey, který se na podzim vrátil po sedmi letech k šéfování, změnit. 

V aplikacích pro iOS a Android už přibylo nové tlačítko, které umožní kromě retweetu nebo lajkování i odeslání tweetu rovnou někomu z přátel a rozjet konverzaci nebo minimálně zvýšit potenciál svého obsahu. 

via GIPHY

Podle Twitteru se počet zpráv v rámci Direct Messages loni zvýšil o šedesát procent. Kolik to ale přesně bylo zpráv, firma neuvádí. Přesto se snaží ze služby udělat klasický chat, jako má třeba Facebook. 

WT100 tip 1

Postupně se totiž naučil posílat skupinové zprávy, sdílet videa a GIFy a pro chat porušil i svou 140ti znakovou mantru. Novinka má každopádně zvýšit aktivitu uživatelů sociální sítě, které se nedaří zmenšovat propast, jež se rozšiřuje mezi ní a službami ze stáje Facebooku.

Dorsey ale Twitter postupně ladí a hledá balanc. Během března třeba spustil nové řazení tweetů. Místo času už rozhoduje algoritmus. V testech to Twitteru vycházelo. Firma tvrdí, že algoritmické řazení přinášelo více retweetů a reakcí, než při čistě chronologickém řazení. Přibližování se k fungování konkurenčního Facebooku tak pokračuje.