Hlavní navigace

Twitter musí předat údaje o svém uživateli, bitvu o zachování soukromí prohrál

Daniel Dočekal

Twitter prohrál bitvu o zachování soukromí svých uživatel, podle rozhodnutí soudce musí předat tři měsíce kompletní dat z účtu Malcolma Harrise. Ten je stíhán v souvislosti s protest Occupy Wall Street. Byl také jedním ze sedmi set zadržených protestujících při demonstraci na Brooklynském mostě. Obsah jeho účtu na Twitteru se stal středem zájmu poté, co žaloba dospěla k názoru, že jde o obsah, který by mohl rozbít tvrzení obhajoby. Předmětný obsah už ovšem na Twitteru veřejně dostupný nebyl,…

Twitter prohrál bitvu o zachování soukromí svých uživatel, podle rozhodnutí soudce musí předat tři měsíce kompletní dat z účtu Malcolma Harrise. Ten je stíhán v souvislosti s protest Occupy Wall Street. Byl také jedním ze sedmi set zadržených protestujících při demonstraci na Brooklynském mostě.

Obsah jeho účtu na Twitteru se stal středem zájmu poté, co žaloba dospěla k názoru, že jde o obsah, který by mohl rozbít tvrzení obhajoby. Předmětný obsah už ovšem na Twitteru veřejně dostupný nebyl, takže došlo na soudní žádost o vydání  informací. Čerstvé rozhodnutí soudce je takové, že Twitter informace musí vydat. Odvolává se přitom na to, že informace měly veřejnou povahu a tím pádem jsou veřejné.

Content 2017 - tip Footshop

Twitter je opačného názoru, tvrdí, že je to uživatel, kdo vlastní obsah. A má tedy plné právo rozhodnout, co s vlastními daty chce či nechce udělat. Rozhodnutí se nelíbí ani ACLU (American Civil Liberties Union), podrobnosti najdete v New York Court Denies Twitter Motion to Quash Occupy Protester Subpoena).

Zdroj: Twitter told to give up Occupy protester's tweets

Našli jste v článku chybu?
5. 7. 2012 0:26

Hezká teorie, ale dost děravá. Policie si o znění SMS zpráv nepožádá mobilního operátora, ale provozovatele aplikace (Viber, WhatApp, Skype). U těchhle zpráv je to ještě jednodušší. Protože jejich historie je uložena na serverech provozovatele, nikoli jen v telefonu.

Pokud jde o to šifrování .. ehm, LOL. Vy možná posíláte zprávu šifrovaně mezi svým počítačem a serverem. A to pouze za předpokladu, že přistupujete přes HTTPS. Ale jinak zpráva šifrovaná není. Ani v GMailu, natož ve Skype.

3. 7. 2012 21:19
x (neregistrovaný)

Jak ste naivni, jednoduse se podivam, kolik dat z googlu sosla vase teticka a rozdil = detske porno. To je prece jasny, ne?

A v pripade detekce VPN budete rovnou zastrelen, neb ste navic nebezpecny terorista.