Hlavní navigace

Twitter přestane počítat obrázky a odkazy do limitu 140 znaků

17. 5. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Změna, která ulehčí práci všem správcům firemních účtů. A nejen jim. A je to elegantnější řešení než vyhrožování zrušením celého limitu.

Třiadvacet znaků navíc. Může se to zdát jako prkotina, ale leckdy to může významně pomoci. Zkrácený odkaz z tweetu odebral ze znakového limitu 23 znaků. Podobně zkrátil každý příspěvek i přiložený obrázek. To se má změnit. Podle informací agentury Bloomberg má sociální síť přestat přílohy počítat do dvou týdnů. 

Staronový šéf Twitteru Jack Dorsey tvrdí, že nechtějí být stydlivou službou, ale naopak chtějí dát uživatelům mnohem větší možnosti. S tím souvisí i testování nového tlačítka pro streamování videa rovnou z mobilní aplikace Twitteru

BRAND23 Workshop


Zdroj: Techcrunch

Dorsey už se znakovým limitem operuje od ledna, kdy oznámil, že se dívají po nových možnostech, jak zobrazovat text na sociální síti. Chvíli bylo ve hře rozšíření limitu až na deset tisíc znaků. Rychlá a ostrá reakce uživatelů však tento nápad sprovodila ze světa. A tak nakonec přežila klasika – 140 znaků, které si Twitter drží už od svého vzniku v roce 2006. 

Twitter ale prochází i jinými změnami a chronologie ustupuje chytrému systému. Nová timeline funguje tak, že po příchodu na Twitter se ukáže nejdříve sekce nabízející nové tweety, které algoritmus vyhodnotil jako zajímavé. Teprve za ní bude časová osa pokračovat v chronologickém pořádku. Samozřejmě ale jde tato březnová novota vypnout. 

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).