Hlavní navigace

Twitter zavádí nový druh reklamy: Promoted Tweets

Petr Kočí

Sociální síť Twitter zkouší nový způsob, jak svých 200 milionů uživatelů prodat inzerentům, aniž by je příliš agresivní reklamou odradila od dalšího používání služby. Poslední pokus se jmenuje Promoted Tweets. Twitter jejich start oznámil včera na firemním blogu. „Protekční tweety“ inzerentů se budou zobrazovat jen těm uživatelům, kteří značku na Twitteru z vlastní vůle sledují. Výhodu budou mít v tom, že se budou zobrazovat na začátku seznamu nových zpráv, a zvýší se tak šance, že si jich…

Sociální síť Twitter zkouší nový způsob, jak svých 200 milionů uživatelů prodat inzerentům, aniž by je příliš agresivní reklamou odradila od dalšího používání služby. Poslední pokus se jmenuje Promoted Tweets. Twitter jejich start oznámil včera na firemním blogu.

„Protekční tweety“ inzerentů se budou zobrazovat jen těm uživatelům, kteří značku na Twitteru z vlastní vůle sledují. Výhodu budou mít v tom, že se budou zobrazovat na začátku seznamu nových zpráv, a zvýší se tak šance, že si jich čtenáři všimnou. Každý takový placený tweet se přitom zobrazí jen jednou a při obnovení stránky se propadne dolů, nahrazen novými zprávami, stejně jako všechna ostatní pípnutím. Jedním kliknutím také půjde odběr Promoted Tweets zrušit, slibuje Twitter.

Content 2017 - tip Footshop

Nový model inzerce začíná Twitter, který hledá funkční obchodní model bez větších úspěchů už od svého vzniku v roce 2006, zkoušet ve spolupráci se značkami jako Best Western, Dell, Ga­torade, Groupon, HBO, Jet­Blue, LivingSo­cial, Microsoft Xbox, Red Bull, Sephora, Star­bucks či Virgin America.

Zdroj: Twitter

Takto vypadá protekční tweet aerolinek JetBlue.

Takto vypadá protekční tweet aerolinek JetBlue.

Našli jste v článku chybu?
30. 7. 2011 18:29
tacud (neregistrovaný)

Mě ten reklamní pruh vpravo na FB přijde docela v pohodě - proč na Twitter nedají taky normální reklamu? nechápu proč by na tomhle nemohli vyvařit na Twitteru majlant - při takový návštěvnosti

Nějaký takovýhle blbosti jako promoted tweets co se mi pletou s mým obsahem mě spíš naštvou než ta normální reklama