Hlavní navigace

TýTý ukazuje, že Prima má na to poměřovat se s Novou a ČT

15. 4. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
Čtyři proměněné nominace katapultovaly Primu na stejnou pozici jako Novu. Navíc získala pro Partičku absolutního vítěze.

Primě se letos podařilo v TýTý dosáhnout výsledku z říše snů. Ačkoli měla do finále jen osm nominací, což byla v porovnání s NovouČeskou televizí jen polovina, dokázala proměnit hned polovinu z nich. Zástupci Primy tak získali čtyři zakřivená zrcadla – stejně jako Nova, která však měla nominací šestnáct. A Česká televize, jíž se podařilo získat stejný počet nominací jako Nově, nakonec získala ocenění jen ve třech kategoriích (a počítáme-li i Objev roku Tomáše Kluse, pak ve čtyřech).

Prima bodovala především zábavnou improvizační show Partička. Získala za ni ocenění Pořad roku, Absolutní vítěz a jeden z protagonistů Partičky, Ondřej Sokol, se stal vítězem v kategorii Zábava. Čtvrté zrcadlo pak Prima získala zprostředkovaně vítězstvím Lucie Bílé v kategorii Zpěvačka roku. Je to zajímavý a možná až překvapivý výsledek na to, že diváci Partičky obvykle nespadají do kategorie čtenářů Týdeníku Televize, který anketu TýTý každoročně pořádá.

Jenže v letošním hlasování nešlo ani tak o to, kdo čte nebo nečte Týdeník Televize. Všechny tři největší televizní skupiny v Česku pojaly diváckou anketu za velmi prestižní záležitost a věnovaly její propagaci a zejména výzvám divákům, aby hlasovali pro jejich zástupce ve finále, opravdu mimořádný prostor ve vysílání. V tomto směru je třeba říct, že Kavčí hory letos příliš neoslnily. Nebýt obnovení kategorie Sporťák roku, odnesly by si pouze dvě zrcadla (tradičně Václav Moravec za publicistiku a Vyprávěj za Seriál roku).

CIF23

Klání sporťáků ale pro ČT vyhrál Vojtěch Bernatský. Nova bodovala částečně zprostředkovaně, vždyť kategorie Herec roku (Rudolf Hrušínský) a Herečka roku (Hana Maciuchová) sice lze přisoudit dennímu seriálu Ulice, v němž oba vítězové hrají, ale během loňského roku se objevovali i v jiných televizích. Zprostředkovaným vítězem Novy je i Zpěvák roku Michal David, momentálně porotce Hlasu Česko Slovenska. Jediným skalním zástupcem Novy, který získal TýTý, je tak moderátorka Televizních novin Lucie Borhyová.

Škoda, že se do konečného klání neprobojovaly i jiné televize, a tím nemyslím jen TV Barrandov, ale i tematické kanály všech tří velkých stanic, které si tradičně ceny rozdělují. Vždyť Barrandov, Nova Cinema, Prima Cool, Prima love, ČT 2, ČT 4 a ČT 24 ukrajují z denního koláče sledovanosti minimálně čtvrtinu publika. Věřím ale, že to je jen otázka času a příští rok se už mezi finalisty probojují i zástupci těchto menších televizí – byť často pod taktovkou svých velkých matek.

Komu jste přáli nejvíc cen TýTý?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).