Hlavní navigace

O2 TV na Facebooku potvrdila nástupce AXN. K ukončení prý vedla nízká sledovanost

29. 7. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: archiv
AKTUALIZOVÁNO – O2 se na Facebooku prostřednictvím „O2 guru“ vyjádřilo, že k ukončení vysílání AXN v O2 TV opravdu dojde k 1. srpnu.

AKTUALIZOVÁNO, 31. 7. 2017: Vyjádření nám zaslala Jitka Pajurková z tiskového oddělení: V O2 TV se dlouhodobě zaměřujeme na kvalitu programu. Neustále hledáme nové atraktivní obsahy a naopak vypínáme ty stanice, které mají extrémně nízkou sledovanost a zbytečně zabírají v programové nabídce místo. Proto představujeme unikátní kanál o letectví Up Network a vypínáme AXN.

Jak jsme vás v pátek informovali, spolupráce AXN a O2 končí (oznámila to AXN) a všechny stanice v úterý zmizí z nabídky internetové televize O2 TV. Snažili jsme se včera zjistit, co O2 zařadí na její místo. Mezitím čtenář vystupující pod nickem figura napsal do diskuse k článku, že „AXN bude na O2 TV nahrazeno UP network“. 

Dobrý den, právě jsem se dočetl, že od 1. 8. rušíte AXN. Čím ho nahradíte?
Václav, Operátor péče o zákazníka: Nově bude v nabídce kanál Up Network.

NAPSALI JSME: Spolupráce AXN a O2 je u konce. Stanice v úterý zmizí z nabídky O2 TV

RRTV: dvě nové satelitní licence a několik zamítnutí

V pátek začne vysílat stanice UP Network zaměřená na letectví

Tuto informaci nám ale pátek jiný „O2 guru“ nepotvrdil:

Hezký večer, na to vám nyní nedokáži odpovědět. Nemáme nyní k dispozici informace, zda-li bude kanál nahrazen jiným a případně jakým. Pokud se něco změní, dám vám vědět zde ve zprávě. Anička, O2 Guru

Na náš opakovaný dnešní dotaz už kladná odpověď dorazila:

Hezký den,
můžu již potvrdit, že k 1. 8. 2017 ukončujeme v naší nabídce kanály AXN z důvodu nízké sledovanosti a zařadíme nový kanál Up Network, o který byl právě mezi našimi zákazníky zájem a přáli si ho.
Anička, O2 Guru

UP Network má být první televizní stanicí plně zaměřenou na letecký průmysl a vše, co létá. Stojí za ní bývalý výkonný ředitel Barrandova, František Borovský, nyní generální ředitel a také většinový majitel. Ten z vedení TV Barrandov odešel po téměř dvouleté spolupráci koncem minulého roku.

KL23 hlasovani

Dokumentární stanice UP Network je určena pro ČR, v případě družicového vysílání je pak také v licenci uvedena SR, Nizozemsko a Belgie. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) v tomto ohledu udělila satelitní licenci společnosti EFB Network, s. r. o., na zasedání konaném 4. dubna 2017. Je na 12 let a navíc společnost může signál šířit i prostřednictvím kabelových systémů.

Stanici UP Network naladíte u Digi Slovensko, Magio, Skylinku a T-Mobile TV. Od nového měsíce i u O2 TV.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).