Uber vydal vůbec první zprávu o transparentnosti, ve které zjistíte, že za druhou polovinu roku 2015 musel předat americkým úřadům údaje týkající se více než 12 milionů cestujících a řidičů v USA.
Většinu z těchto dat po firmě požadovaly různé regulační instituce a orgány, které na ně mají podle amerických zákonů právo. Jde například o data o trasách cest taxíků, které samy o sobě neobsahují žádné osobní údaje. O 469 osobách firma také předala konkrétní data státním a federálním orgánům činným v trestním řízení.
Součástí předávaných dat byly informace o tom, odkud kam pasažéři cestovali, jaké cesty požadovali a čím jeli. To vše prostřednictvím více než 400 požadavků, kterým v 85 procentech Uber vyhověl. Množství požadavků se týkalo i vyšetřování podvodů či ukradených platebních karet. Zde se předávání týká informací o 205 řidičích a ve zhruba 15 % byly požadavky staženy poté, co požadovaná data nebyla nalezena.
Jediné, co prozatím Uber řešit nemusel, jsou požadavky v rámci FIS, tedy požadavky týkající se národní bezpečnosti.
Třicet tři požadavků regulátorů představuje předání údajů o 11,6 milionech cestujících a 583 tisících řidičů. V 21,2 % Uber předal data v požadované podobě, v 42,4 % až po úspěšném jednání o upřesnění rozsahu a v 36,7 % po takovémto neúspěšném jednání. Regulační úřady si v řadě případů vyžádaly data o aktivitách Uberu v rámci řešení toho, zda firma podniká oprávněně a zda funguje či nefunguje jako klasická taxislužba, na kterou se vztahují přísnější předpisy a podmínky.
Firma ale data předávala například i v rámci požadavků letišť, které regulují přepravní služby, které smí na letištích fungovat. V tomto případě šlo o údaje 1,6 milionu cestujících a 156 tisíc řidičů.
Zpráva o transparentnosti nezmiňuje žádné jiné země, ale uvádí, že společnost doufá, že tyto informace v budoucnu také poskytne.