Hlavní navigace

Ubisoftu hackli databázi, hesla opět v ohrožení

Daniel Dočekal

Ubisoft, známý například sérií her Assassin's Creed, Tom Clancy's či Far Cry, varuje uživatele před hacknutou databází. Unikla jména, e-mailové adresy a šifrovaná hesla.

Pokud snad máte u Ubisoftu online účet, zbystřete. Společnost varovala, že se neznámým útočníkům podařilo dostat do některých z jejich systémů a odtamtud získat databázi uživatelů. Ta tradičně obsahuje jména, e-mailové adresy a šifrovaná hesla. Podle Ubisoftu neobsahovala žádné platební informace.

Ve vyjádření (SECURITY UPDATE FOR ALL UBISOFT ACCOUNT HOLDERS) najdete pouze obecné řeči o „vyšetřování“, „relevantních autoritách“ a „obnovení integrity“ systémů, které byly kompromitovány. Bohužel chybí jakékoliv konkrétnější informace, byť ujišťují, že hack se netýká Uplay, ale nějakého „jiného“ online systému.

Ubisoft samozřejmě doporučuje změnu hesla v jejich systému, stejně tak jako změny hesla v dalších systémech, kde jste použili heslo stejné. Bohužel Ubisoft neuvedl ani, jakým způsobem byla hesla šifrována, a to ani přes opakované dotazy uživatelů. 

Našli jste v článku chybu?
3. 7. 2013 13:21
Brumla, nejradši bez účtů (neregistrovaný)

Už to vidím, zavede se dvoufaktorová autentizace, aby mohla příště uniknout i telefonní čísla.

Myslím, že by neměla být (na přání uživatele zakládajícího účet) verifikována ani existence mailu a znalost údaje v kolonce by měla být brána jen jako přihlašovací údaj. V jednoduchosti je síla, nebo alespoň naděje.

Kolik takových e-mailových účtů jsem zrušil, například kvůli SPAMu a upodobných účtů je pro jistotu ani neaktualizoval. Což ovšem opět snižuje bezpečnost, protože zpravidla stačí znalému …