Hlavní navigace

Události České televize se zatím nad Zprávy FTV Prima nedostaly

20. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 2. 2012

DOPLNĚNO Česká televize sice od začátku letošního roku provedla ve své hlavní zpravodajské relaci Události řadu větších i menších změn, například zařazení bloku Události za okamžik a Počasí, na sledovanost kanálu Prima family to ale zatím stále nestačilo. Informoval o tom server MediaGuru.cz, který přinesl grafy vývoje hlavních zpravodajských relací všech hlavních plnofomátových stanic, mimo jiné tedy i Novy.

ČTĚTE TAKÉ: ČT si vyzkoušela adepty pro Události, mimo jiné i Olgu Lounovou

MediaGuru připomíná, že hlavní zpravodajská relace České televize Události zůstává pod úrovní sledovanosti Zpráv FTV Prima i tehdy, pokud se sečte jejich počet diváků na kanálech ČT 1 a ČT 24, kde se souběžně vysílá. Nad relaci Prima family se Události dostaly jen dvakrát v roce – v první lednový den, kdy Prima zaznamenala svůj nejslabší výsledek kvůli přelaďování na Prima family, a pak v pondělí 6. února, kdy relace Události měla o 11 tis. diváků více než Zprávy FTV Prima, konstatoval MediaGuru. Výrazných změn včetně proměny grafiky a moderátorů se mají Události dočkat na jaře. Přesný termín zatím oznámen nebyl.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Česká televize opět prodloužila Události. V pondělí byly poprvé do 19:41

Česká televize navíc začala podle serveru Mediář.cz shánět slogan pro svou hlavní zpravodajskou relaci, a to konkrétně prostřednictvím e-mailu, který poslala vybraným divákům. Na výběr je pět vět, z nichž jedna má co nejlépe vystihnout Události. Jsou to mimo jiné: Události, víc než zprávy; Události, chtějte vědět víc; Události, vaše skutečné zprávy nebo Události, jen skutečné zprávy. Dotazovaní musí odpovědět nejpozději do dnešní 20. hodiny.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.