Hlavní navigace

Události, komentáře na ČT mají od příštího roku trvat hodinu

17. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 6. 2008

Česká televize uvažuje o prodloužení druhé hlavní zpravodajské relace, pořadu Události, komentáře. Podle ředitele zpravodajství ČT Milana Fridricha by mohla už od poloviny příštího roku trvat celou hodinu místo dnešních čtyřiceti minut. Až bude mít ČT 24 stejné pokrytí jako ČT 2, nebude důvod je nepřesunout zcela na ČT 24 a nevytvořit z nich hodinovku v britském stylu od 22. hodin, řekl Fridrich v rozhovoru pro aktuální vydání ekonomického týdeníku Euro.

Podle Fridricha by šlo opět o diskusně analytickou relaci rozšířenou o kulturu. Mohli bychom se tam věnovat více fenoménům. Vše závisí i na novém studiu 6, které by mělo být mezičlánkem před „studiovým domem“, který potřebujeme pro dlouhodobý rozvoj, upřesnil ředitel zpravodajství ČT. Nový studiový dům, z něhož by vysílal zpravodajský kanál ČT 24 i sportovní stanice ČT 4 Sport, by televize chtěla začít stavět zhruba za dva roky. Přesný projekt ale zatím neexistuje.

MM socky3

Fridrich také naznačil, že ČT 24 uvažuje o hodinové regionální zpravodajské relaci, v níž by se shrnuly zprávy lokálního a regionálního významu pro všechny diváky. Na ČT 1 by měl být znovu regionální Večerník v pětadvaceti­minutové délce ve třech vydáních. Události by měly být pětatřicetimi­nutové. Vznikne tak superrelace shrnující vše důležité bez ohledu na to, kde se daná věc děje, přiblížil.

Ze vzdálenějších představ Fridrich zmínil vizi hodinové relace zaměřené na ekonomiku, již by mohla vysílat ČT 24 mezi osmou a devátou hodinou večer. Večer na ČT 24 by byl tedy analytický, podrobnější a ještě více by plnil roli veřejné služby, kterou spatřuji v cíleném informování o aktivitách lidí, kteří ovlivňují život země, a dopadech klíčových událostí na občany, uzavřel Fridrich.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.