Hlavní navigace

Události se budou ještě vyvíjet. Hodnotit je můžeme za půl roku, vzkázal Petr Dvořák

11. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Generální ředitel České televize Petr Dvořák na dnešním zasedání Rady ČT vzkázal kritikům, že na hodnocení nové podoby Událostí je ještě brzo. Na místě to bude za čtvrt až půl roku.

Nová podoba hlavní zpravodajské relace České televize Události, jak ji znají diváci od 1. dubna, není definitivní. Na dnešním zasedání Rady ČT to řekl generální ředitel veřejnoprávního média Petr Dvořák. Podle jeho slov se bude zpravodajství nadále vyvíjet a závěry je možné vyvodit v horizontu tří měsíců až půl roku. Odezvu ze strany diváků i odborníků ale zatím hodnotil kladně.

ebf - tip do článku - debata

K TÉMATU: Sledovanost nových Událostí České televize se ustálila na 770 tisících di­váků

Sledovanost Událostí je jeden z parametrů, který nás do budoucna zajímá, není ale prioritní. Jako celek ve sledovanosti neklesly, citovala Dvořáka agentura ČTK s tím, že relace nyní poskytuje flexibilnější a aktuálnější zpravodajství než dříve. Radní Jan Prokeš si zejména pochválil posílení zahraničního zpravodajství, které nyní považuje za kvalitnější, Antonín Bajaja naopak hodnotil Události jako méně plynule a křečovité. Členové kontrolního orgánu ČT se však shodli na tom, že na vyvození závěrů nové podoby hlavní zpravodajské relace je v tuto chvíli brzo.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).