Hlavní navigace

U:fon hledá partnera mezi GSM operátory

31. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

U:fon by rád klientům nabídl služby na bázi duálních mobilů, které by fungovaly jak v jeho současné CDMA sítí, tak v tradičnějších GSM sítích. Mělo by se tak rozšířit pokrytí. V rozhovoru pro dnešní vydání týdeníku Euro to řekl Tomáš Budník, nový generální ředitel v pořadí čtvrtého mobilního operátora na našem trhu. U:fon by se chtěl během následujících šesti měsíců dohodnout s některým z trojice GSM operátorů na spolupráci tak, aby již během jara mohl být zákazníkům představen nový model…

U:fon by rád klientům nabídl služby na bázi duálních mobilů, které by fungovaly jak v jeho současné CDMA sítí, tak v tradičnějších GSM sítích. Mělo by se tak rozšířit pokrytí. V rozhovoru pro dnešní vydání týdeníku Euro to řekl Tomáš Budník, nový generální ředitel v pořadí čtvrtého mobilního operátora na našem trhu. U:fon by se chtěl během následujících šesti měsíců dohodnout s některým z trojice GSM operátorů na spolupráci tak, aby již během jara mohl být zákazníkům představen nový model umožňující využít CDMA i GSM sítě – zároveň s duálními mobily, které mají být cenově atraktivní. U:fonova CDMA síť má v současnosti pokrytí přes 80 procent, ovšem někteří klienti si stěžují na problémy.

Tomáš Budník se už před několika dny nechal slyšet, že jde o chybu U:fona, pokud zákazníci získali dojem, že jeho hlasové služby budou plnohodnotnou alternativou za služby GSM operátorů a nyní jsou zklamání ze služeb, kterých se jim u U:fona dostává. Jednání o partnerství s některým z GSM operátorů prý už probíhají. Rozhodující by měla být cena za minutu hovoru, kterou by U:fon musel svému partnerovi za využití jeho infrastruktury platit. Pokud by se prý nenašla cesta ke spolupráci, U:fon by požádal o zásah Český telekomunikační úřad coby regulátora trhu. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).