Hlavní navigace

MobilKom (U:fon) vpustí do své sítě virtuální operátory

28. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost MobilKom, která poskytuje telekomunikační služby pod značkou U:fon, hodlá od 1. července 2010 nabízet na velkoobchodní bázi své hlasové a datové služby. V praxi to znamená, že do její CDMA sítě budou moci vstoupit virtuální operátoři. MobilKom o této možnosti hovořil již v minulosti. Například v prosinci loňského roku bylo avizováno testování možnosti využití jeho sítě pro datové služby, které by pod svou značkou nabízel Vodafone. Ten ale nyní buduje vlastní síť třetí generace a mezi…

Společnost MobilKom, která poskytuje telekomunikační služby pod značkou U:fon, hodlá od 1. července 2010 nabízet na velkoobchodní bázi své hlasové a datové služby. V praxi to znamená, že do její CDMA sítě budou moci vstoupit virtuální operátoři. MobilKom o této možnosti hovořil již v minulosti. Například v prosinci loňského roku bylo avizováno testování možnosti využití jeho sítě pro datové služby, které by pod svou značkou nabízel Vodafone. Ten ale nyní buduje vlastní síť třetí generace a mezi oznámenými velkoobchodními zákazníky nefiguruje. První trojici velkoobchodních zákazníků tvoří společnosti Live Telecom (dříve Euphony), WIA a Pe3nyNet. S dalšími subjekty prý MobilKom jedná.

Virtuální operátor může svým zákazníkům nabídnout zcela nový typ služeb nebo rozšířit portfolio těch stávajících kombinací vlastní a pronajímané technologie, říká Jan Slabihoud, ředitel pro velkoobchod společnosti MobilKom. Pro příklad není třeba chodit daleko. Rozšíření portfolia stávajících produktů určených pro firemní i rezidenční klientelu jsme velmi uvítali. Službu budeme poskytovat samostatně, ale hlavní potenciál vidíme ve formě balíčků s dalšími datovými a hlasovými službami. V rámci zaváděcí akce získá každý nový firemní zákazník CDMA modem zdarma k balíčku pevného připojení a hlasových služeb, popisuje Filip Malina, ředitel společnosti WIA. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.