Hlavní navigace

U:fonům Fofr internet míří i do mobilních telefonů

4. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Telekomunikační poskytovatel U:fon od zítra zařazuje do své nabídky nový tarif Za 600 Datafon kombinující současný hlasový tarif Za 300 a službu Fofr internet. V praxi to znamená, že konečně pro využití vysokorychlostního mobilního připojení prostřednictvím U:fonovy 3G sítě není nutné nosit při sobě také USB modem. U:fon umožnil připojení k Internetu přes mobilní telefon již před několika týdny, ovšem doposud šlo jen o pomalejší verzi služby, která konkuruje spíše GPRS/EDGE, než…

Telekomunikační poskytovatel U:fon od zítra zařazuje do své nabídky nový tarif Za 600 Datafon kombinující současný hlasový tarif Za 300 a službu Fofr internet. V praxi to znamená, že konečně pro využití vysokorychlostního mobilního připojení prostřednictvím U:fonovy 3G sítě není nutné nosit při sobě také USB modem. U:fon umožnil připojení k Internetu přes mobilní telefon již před několika týdny, ovšem doposud šlo jen o pomalejší verzi služby, která konkuruje spíše GPRS/EDGE, než vysokorychlostním připojením.

BRAND23 Workshop

Vysokorychlostní mobilní připojení přímo přes mobil je kompatibilní pouze s přístrojem Ubiquam U300, který U:fon zařazuje do své nabídky. V technické specifikaci nalezneme displej pracující v rozlišení 176×220 pixelů, 1,3 Mpix fotoaparát, podporu technologie Bluetooth, MP3 přehrávač nebo (X)HTML prohlížeč NetFront. Už se tak alespoň částečně blíží nabídce mobilů trojice našich tradičních GSM operátorů. Cena při podpisu smlouvy na dobu neurčitou činí 3 500 korun.

Výše dotované ceny při podpisu smlouvy na dva roky se liší podle tarifu, který si zákazník vybere. Konkrétně s popisovaným novým tarifem Za 600 Datafon zákazník zaplatí tisíc korun. Měsíčně pak bude platit paušální poplatek 600 korun zahrnující časově neomezené mobilní připojení k Internetu. Volání a SMS v rámci sítě jsou zdarma. Volání do ostatních sítí je zpoplatněno částkou 3,90 Kč za minutu a odeslání SMS zprávy vyjde na 1,19 Kč. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).