Hlavní navigace

Ukončení analogu ze satelitu už má přesný termín

15. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

15. 10. 2009

Německá veřejnoprávní televize ARD a ZDF stanovila již přesný termín, do kdy bude ukončeno analogové vysílání ze satelitu. Stane se tak nejpozději do 30. dubna 2012. Německá veřejnoprávní TV to oznámila na setkání zástupců kabelových společností v Lipsku. Poté už bude možné signál obou stanic zachytit pouze digitálně. To bude pochopitelně pro ARD i ZDF znamenat značné úspory.

K TÉMATU: Astra pokračuje v kampani na ukončení analogu ze satelitu

Rok 2012 jako konečný pro analog už garantovala obě média na mezinárodním veletrhu IFA v Berlíně, tehdy však ještě bez přesného termínu. Při pohledu do vysílacích seznamů je však patrné, že kromě německé veřejnoprávní televize je na satelitu Astra stále mnoho kanálů v analogovém způsobu šíření. Jen namátkou jde např. o komerční stanice RTL, Sat.1 nebo VOX či panevropský Eurosport. Kampaň k přechodu na digitální způsob šíření zahájil nedávno v německých domácnostech samotný operátor, společnost SES Astra.

Zdroj: Das Erste

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.