Hlavní navigace

Ultra HD rozlišení má konečně své logo, představeno bylo v Berlíně

Na první pohled banální značka bude důležitá pro orientaci zákazníků při nákupu produktů a napomůže i samotnému průmyslu jako prvek kompatibility jednotlivých zařízení.
Lukáš Polák 8. 9. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Technologie Ultra HD, tedy čtyřikrát vyšší rozlišení než vysoké, se může pochlubit konečně vlastním logem. Speciální označení tak například ulehčí orientaci zájemců o koupi takovýchto televizorů. Divák by měl na první pohled poznat, že se jedná o produkt, který podporuje technologie Ultra HD. V minulosti se podobné označení používalo pro televizory HD Ready a nyní zobrazovače Full HD. Slavnostního odhalení se logo dočkalo na právě probíhajícím berlínském veletrhu IFA, který patří mezi jednu z největších událostí roku v oblasti elektroniky.

WT100 SEO

NEPŘEHLÉDNĚTE: IFA 2014: zahnuté LCD (klidně i IPS), 5K a zrcadlové displeje

Logo bylo oficiálně odhaleno v den zahájení veletrhu IFA, tedy v pátek 5. září, organizací DigitalEurope (dříve EICTA). Pro uživatele mimo jiné označení znamená, že televizor má mnohem větší koncentraci pixelů (obrazových bodů) proti předchozím modelům – konkrétně 3840×2160. Nové logo zároveň majitele takového zařízení informuje, že pokud v budoucnu připojují k tomuto produktu další, který obsahuje stejné označení, měly by být spolu obě kompatibilní. Označení Ultra HD je také určitým benefitem pro průmysl, jelikož je jednotícím prvkem pro takovéto výrobky.