Hlavní navigace

UMTS: Vodafone chce 60% pokrytí do konce srpna

10. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vodafone oznámil, že svou mobilní sítí třetí generace hodlá do konce srpna 2011 dosáhnout na hranici šedesátiprocentního pokrytí. Vodafone tento plán vyhlásil krátce poté, co byla zveřejněna dohoda mezi T-Mobilem a Telefónikou O2 o sdílení vysílačů v méně osídlených oblastech. Vodafone momentálně pokrývá 42 procent populace. Už teď jsme dvojkou na trhu v pokrytí rychlým mobilním internetem a neustále zrychlujeme. Nyní se soustředíme na pokrývání okresních a menších měst, říká Muriel Anton,…

Vodafone oznámil, že svou mobilní sítí třetí generace hodlá do konce srpna 2011 dosáhnout na hranici šedesátiprocentního pokrytí. Vodafone tento plán vyhlásil krátce poté, co byla zveřejněna dohoda mezi T-Mobilem a Telefónikou O2 o sdílení vysílačů v méně osídlených oblastech. Vodafone momentálně pokrývá 42 procent populace. Už teď jsme dvojkou na trhu v pokrytí rychlým mobilním internetem a neustále zrychlujeme. Nyní se soustředíme na pokrývání okresních a menších měst, říká Muriel Anton, generální ředitelka Vodafonu. 

Tipy C

Nejpozději během jara má být UMTS síť Vodafonu nově dostupná v těchto městech a obcích: Bílina, Blansko, Břeclav, Český Brod, Český Těšín, Děčín, Domažlice, Hlučín, Hranice, Chlumec, Jaroměř, Jindřichův Hradec, Kopřivnice, Kuřim, Kutná Hora, Lipník nad Bečvou, Litovel, Luhačovice, Mikulov, Nejdek, Nové Město na Moravě, Nové Město nad Metují, Nový Bor, Nový Jičín, Orlová, Ostrov, Přeštice, Rokycany, Rosice, Rumburk, Šenov u Nového Jičína, Štětí, Štramberk, Šumperk, Třeboň, Třinec, Varnsdorf, Velké Meziříčí, Vysoké Mýto, Vyškov, Zábřeh, Zdice a  Ženklava.

Zdroj: tisková zpráva

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).