Hlavní navigace

ÚOHS prověří dvě sporné zakázky na ministerstvu zemědělství

27. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zahájil dvě správní řízení s ministerstvem zemědělství kvůli zakázkám na sjednocení webových portálů ministerstva a na systémovou centralizaci úřadu, na které upozornilo čtvrteční vydání MF Dnes. Zakázky údajně za 370 milionů a 199 milionů korun měla podle MF Dnes získat Telefónica O2. ÚOHS ovšem ministerstvu zemědělství zatím zakázal podepsat smlouvy. Tuto informaci ČTK potvrdil Martin Pecina, ředitel ÚOHS: Předmětem správních řízení je přezkoumání…

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zahájil dvě správní řízení s ministerstvem zemědělství kvůli zakázkám na sjednocení webových portálů ministerstva a na systémovou centralizaci úřadu, na které upozornilo čtvrteční vydání MF Dnes. Zakázky údajně za 370 milionů a 199 milionů korun měla podle MF Dnes získat Telefónica O2. ÚOHS ovšem ministerstvu zemědělství zatím zakázal podepsat smlouvy. Tuto informaci ČTK potvrdil Martin Pecina, ředitel ÚOHS: Předmětem správních řízení je přezkoumání postupu zadavatele při zadávání uvedených veřejných zakázek.

Sporné je totiž ministerstvem zamýšlené řízení bez uveřejnění, které zákon umožňuje v případě, kdy požadovanou službu či produkt je schopen poskytnout jen jediný dodavatel. Předběžné opatření je podle Martina Peciny standardním krokem v případech, kdy by dané smlouvy mohly být podepsány před ukončením šetření ÚHOS. My rozhodnutí ÚOHS respektujeme a předložíme mu právnické stanovisko, proč jsme při zadávání zakázek postupovali tímto způsobem, uvedl pro ČTK Petr Vorlíček, mluvčí ministerstva zemědělství. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.