Hlavní navigace

ÚOHS prověří dvě sporné zakázky na ministerstvu zemědělství

27. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zahájil dvě správní řízení s ministerstvem zemědělství kvůli zakázkám na sjednocení webových portálů ministerstva a na systémovou centralizaci úřadu, na které upozornilo čtvrteční vydání MF Dnes. Zakázky údajně za 370 milionů a 199 milionů korun měla podle MF Dnes získat Telefónica O2. ÚOHS ovšem ministerstvu zemědělství zatím zakázal podepsat smlouvy. Tuto informaci ČTK potvrdil Martin Pecina, ředitel ÚOHS: Předmětem správních řízení je přezkoumání…

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zahájil dvě správní řízení s ministerstvem zemědělství kvůli zakázkám na sjednocení webových portálů ministerstva a na systémovou centralizaci úřadu, na které upozornilo čtvrteční vydání MF Dnes. Zakázky údajně za 370 milionů a 199 milionů korun měla podle MF Dnes získat Telefónica O2. ÚOHS ovšem ministerstvu zemědělství zatím zakázal podepsat smlouvy. Tuto informaci ČTK potvrdil Martin Pecina, ředitel ÚOHS: Předmětem správních řízení je přezkoumání postupu zadavatele při zadávání uvedených veřejných zakázek.

Sporné je totiž ministerstvem zamýšlené řízení bez uveřejnění, které zákon umožňuje v případě, kdy požadovanou službu či produkt je schopen poskytnout jen jediný dodavatel. Předběžné opatření je podle Martina Peciny standardním krokem v případech, kdy by dané smlouvy mohly být podepsány před ukončením šetření ÚHOS. My rozhodnutí ÚOHS respektujeme a předložíme mu právnické stanovisko, proč jsme při zadávání zakázek postupovali tímto způsobem, uvedl pro ČTK Petr Vorlíček, mluvčí ministerstva zemědělství. (Finanční noviny)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).