Hlavní navigace

ÚOHS udělil ministerstvu vnitra pokutu kvůli zakázce pro Telefóniku O2

Jiří Macich ml.

Ministerstvo vnitra dostalo od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu ve výši 150 000 korun. ČTK to sdělil Kamil Rudolecký, místopředseda ÚOHS. Důvodem je zakázka pro Telefóniku O2 na zajištění krizové komunikace. Ministerstvo prý zakázku označilo za malou a nevyhlásilo tedy na ní řádné výběrové řízení.

Ministerstvo vnitra dostalo od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu ve výši 150 000 korun. ČTK to sdělil Kamil Rudolecký, místopředseda ÚOHS. Důvodem je zakázka pro Telefóniku O2 na zajištění krizové komunikace. Ministerstvo prý zakázku označilo za malou a nevyhlásilo tedy na ní řádné výběrové řízení.

Podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže však cena zakázky byla podhodnocena a ve skutečnosti se měla pohybovat minimálně okolo padesáti miliónů korun. Ministerstvo vnitra tak mělo vypsat výběrové řízení a ÚOHS podle ČTK míní, že při jeho vypsání by zakázka vyšla ministerstvo nakonec levněji. Pokuta zatím není pravomocná, resort Ivana Langera se může odvolat. (Finanční noviny)

Našli jste v článku chybu?
25. 11. 2008 16:50
icu (neregistrovaný)
Stát platí ročně za fixní telco služby někde kolem miliardy + smlouvy, které má zahraničí a obrana, mobilní služby nepočítaje. Nevím, na jak dlouho je tato smlouva za 50 milionů, ale čekám, že bude na 4 roky. I kdyby byla na rok, tak to dělá max. 5% celkové ceny telco služeb ČR. Můžeme se bavit o tom, jestli krizová komunikace je nebo není potřeba. Pokud potřeba je, stát si jí musí buď zajistit sám, nebo najmout jako službu. TO2 na to infrastrukturu má postavenou, postavit ji je pro kohokoliv ji…
25. 11. 2008 15:53
icu (neregistrovaný)
který má pro krizovou komunikaci potřebnou infrastrukturu. I v případě výběrového řízení by TO2 byla nejspíš jediná, která by mohla podat nabídku. MVČR asi nezvolilo optimální právní formu, ale jsem si dost jist, že jiná forma by těžko přinesla lepší technické řešení nebo nižší cenu. Navíc, hodnota tendru je zanedbatelná proti celkovým nákladům státu na telco služby.