Hlavní navigace

UPC Digital zařadí Primu Cool, uvažuje i o českém Sportu 2

Sdílet

Digitální kabelová služba UPC Digital by se mohla v blízké době rozrůst o další dva kanály. Zákazníci operátora UPC Česká republika mohou po dnešní ranní aktualizaci DVB-C set-top-boxů registrovat v nabídce dva nové kanály. Jde o seriálový a filmový kanál Prima Cool a převážně fotbalový program Sport 2. První ze jmenovaných televizí musí zařadit UPC povinně, a to i do své analogové kabelové televize. Na tento program se totiž vztahuje podmínka tzv. must-carry.

K TÉMATU: UPC rozšíří digitální nabídku na 100 programů

Obě televize zatím nabízejí ve vysílání pouze smyčky a jde o testovací provoz. Promo Prima Cool je shodné s tím, které naladí diváci na satelitu i prostřednictvím digitálního terestrického multiplexu 2. Je složené z ukázek na seriály Euréka, Heroes, Chuck a další. Sport 2 zatím v České republice nevysílá, a tak smyčka obsahuje i textovou informaci, ve které program láká kabelové a IPTV operátory, aby ho zařadily do svých nabídek.

WT100 tip mezinárodní

ČTĚTE TAKÉ: Sport 2 na satelitu láká české kabelové a IPTV operátory

Program Prima Cool se tedy objeví v základní nabídce Starter, sportovní kanál zřejmě v nabídce Supreme. O jeho zařazení však ještě není podle mluvčího společnosti UPC Františka Maliny rozhodnuto. Sport 2 by měl podle dosavadních informací vysílat ze 60 % kopanou a v jeho programu se objeví především přenosy bez zpravodajských bloků. Původně společnost Chello Central Europe, provozovatel kanálu, slibovala, že ho spustí ještě do konce loňského roku.