Hlavní navigace

UPC Direct bude mít na nové pozici několik partnerů

13. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
13. 11. 2009

Satelitní platforma UPC Direct může být na své nové pozici 0,8–1 stupeň západně mnohem silnější než byla na sledovanější Astře 19,2. Na nové pozici bude mít UPC víc partnerů, se kterými hodlá sdílet kapacitu pro jednotlivé nadnárodní programy. Jak jsme již v úterý informovali, kromě sesterské platformy Focus Sat, která je určena především pro rumunský trh hodlá UPC zahájit spolupráci i s nizozemskou platformou Canal Digital, se kterou hodlá sdílet až 10 programů. To ji přinese další nutné synergie a umožní rozšířit vlastní nabídku stanic pro teritoria České republiky, Slovenska a Maďarska.

DALŠÍ INFORMACE: Satelitní UPC bude spolupracovat s platformou Canal Digital

ICTZ23

UPC nyní využívá nejpopulárnější evropskou pozici 19,2 st. východně, kterou má zajištěnou až do konce příštího roku. Na Astře však narazila na limity protože se kvůli vyčerpané kapacitě nemohla dál rozvíjet. Pozice 19,2 je totiž určena pro trhy západní Evropy a poptávka po kapacitě převyšovala možnosti. UPC tak nemohla na této pozici nabídnout tolik programů pro Česko a Slovensko, kolik tyto trhy vyžadovaly. V platformě Direct dodnes chybí například zpravodajská televize Z1, druhý kanál televize Prima nebo slovenské programy STV Dvojka, STV Trojka, TV Doma či Joj Plus.

Na nové pozici by díky sdílení zahraničních programů s Focus Sat a Canal Digital měla mít UPC podstatně víc prostoru pro národní programy jednotlivých zemí. Jenže nic není zadarmo – zatímco pozice 19,2 východně umožňovala abonentům UPC příjem desítek dalších atraktivních programů ze západní Evropy v nekódované podobě, na nové pozici to již nebude možné. Diváci tak budou mít k dispozici větší portfolio složené z nabídky tří kooperujících platforem ale přijdou o řadu atraktivních nekódovaných kanálů ze západní Evropy.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.