Hlavní navigace

UPC hlásí nárůst objemu přenesených dat

Martin Vyleťal

Už dříve tento týden Telefónica O2 oznámila, že její zákazníci v roce 2011 přenesli prostřednictvím mobilní datové 3G sítě v loňském roce 5,5 petabytů dat, což je dvakrát více než v roce 2010. Objem přenesených dat ovšem rostl i v pevných sítích. Konkurenční firma UPC zaznamenala v loňském roce v přepočtu na jednoho zákazníka meziroční nárůst objemu přenesených dat o 35 procent. Serveru Lupa.cz to potvrdil tiskový mluvčí společnosti Juraj Gerbery.

Už dříve tento týden Telefónica O2 oznámila, že její zákazníci v roce 2011 přenesli prostřednictvím mobilní datové 3G sítě v loňském roce 5,5 peta­bytů dat, což je dvakrát více než v roce 2010. Objem přenesených dat ovšem rostl i v pevných sítích. Konkurenční firma UPC zaznamenala v loňském roce v přepočtu na jednoho zákazníka meziroční nárůst objemu přenesených dat o 35 procent. Serveru Lupa.cz to potvrdil tiskový mluvčí společnosti Juraj Gerbery.

Našli jste v článku chybu?
19. 1. 2012 22:29

Stačí se podívat na grafy v NIXu.

Souhrnně teče NIXem v noci nad ránem okolo 30 Gbps, ve špičce kolem osmé večer cca 190 Gbps. http://www.nix.cz/images/nix-small-day.png

Myslím že nebudu řádově příliš mimo, když bych si tipnul, že do NIXu poteče 1/3 datového toku ČR.

Podobný rozptyl datového toku bude i mobilní sítě. U těch může být možná i výraznější. Ve špičce u mobilní sítě tedy nebude datový tok 1,5 Gbps, ale klidně i několikrát víc. A vztaženo k celkovým datovým tokům za celou republiku …

19. 1. 2012 22:18

Jestli to nebude tím, že PC přenese řádově vyšší objemy dat z Internetu, než mobilní telefon.

Na to by mohl přijít i laik, proto mne udivuje, že se nad tím pozastavuje člověk který pracuje pro / vlastní malého regionálního ISP.