Hlavní navigace

UPC měla chyby v referencích, dostala pokutu a zákaz účasti ve veřejných zakázkách

David Slížek

„Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil pokutu ve výši 400 tisíc korun a zákaz plnění veřejných zakázek na dobu tří let společnosti UPC Česká republika, s. r. o., za porušení zákona o veřejných zakázkách,“ informoval dnes Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. UPC totiž podle úřadu uvedla nepravdivé informace v nabídce pro tendr na provoz datového centra pro firmu NET4GAS. 

„Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil pokutu ve výši 400 tisíc korun a zákaz plnění veřejných zakázek na dobu tří let společnosti UPC Česká republika, s. r. o., za porušení zákona o veřejných zakázkách,“ informoval dnes Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

UPC totiž podle úřadu uvedla nepravdivé informace v nabídce pro tendr na provoz datového centra pro firmu NET4GAS. 

Marcom

„…z trojice realizovaných dodávek dvě neodpovídaly skutečnosti, přičemž byly pro posouzení kvalifikace rozhodné. U společnosti Nodus Technologies byl uveden nepravdivý objem plnění za rok a služby nebyly poskytovány ze dvou datových center, ale pouze z jednoho, a u společnosti SuperNetwork, kde i přesto, že neexistoval smluvní vztah mezi těmito dvěma subjekty, uvedl uchazeč nepravdivou délku smluvního vztahu i objem plnění z něj plynoucí,“ vysvětluje ÚOHS.

Firma UPC chybu uznala, šlo prý o pochybení jednotlivce, kterou neodhalila ani vnitřní kontrola. „Proti rozhodnutí úřadu se nebudeme odvolávat a pokutu zaplatíme. Jak jsme již sdělili úřadu, došlo k selhání v přípravě podkladů pro veřejnou zakázku služeb datového centra ze strany našeho tehdejšího zaměstnance,“ reagoval mluvčí UPC Juraj Gerbery.

Našli jste v článku chybu?
29. 10. 2012 18:30
Marvin (neregistrovaný)

Je zajímavé, že na seznamu oněch podivných referencí figurují dvě firmy, jejichž obchod není postaven na čistých praktikách. Ať už jde o Nodus Technologies - tedy provozovatele nechvalně známého serveru ulozto.cz, tak o samotný SuperNetwork - neboli SuperHosting, který i zde na Lupě byl několikrát propírán a který lže už svými statistikami provozu, kde do statistik "hostingu" zahrnuje mimo jiné i netransparentně provozovanou "konkurenci" NIX.CZ, tedy svůj napůl stále ještě utajovaný propojovací …