Hlavní navigace

UPC od ledna zdraží, prý kvůli zkvalitňování sítě

Jan Beránek

Stejně jako před dvěma lety je tu změna ceníku největšího kabelového operátora. A stejně jako posledně směrem vzhůru.

Víceméně kosmetické změny, ale v době zlevňování razí UPC novátorský trend. „Abychom i do budoucna byli schopni udržet tento vysoký standard, dochází ke zkvalitňování naší sítě. Vzhledem k těmto skutečnostem dojde od 1. 1. 2015 k navýšení ceny za využívání služby UPC Internet, a to až o 4,2 %. Tato částka vám bude poprvé účtována na začátku vašeho nového zúčtovacího období po 1. 1. 2015,“ píše šéf firmy Frans-Willem de Kloet v dopise zákazníkům, jichž se změna dotkne. Na novinku upozornil server Živě.cz.

Změny se týkají v podstatě všech tarifů, a to i těch kombinovaných. Navýšení se pohybuje v rámci korun až desetikorun. Podle firmy ale mají všichni, kdo s novými cenami nesouhlasí, možnost do konce roku odstoupit bez sankcí od smlouvy. 

Nový ceník, který začne platit od ledna 2015, už je na stránkách firmy ve speciální sekci s informacemi o nových podmínkách

Marcom

UPC letos prochází velkými změnami. Absorbovalo několik bývalých zaměstnanců z O2 a nedávno spustilo i službu Horizon GO, která umožňuje sledovat živé vysílání přes internet. Pustilo se tak na hřiště, kde se opět utká s O2 nebo T-Mobilem. 

"V roce 2015 plánujeme růst investic ještě zrychlit a uvést na trh novou platformu Horizon. Česká republika se tak stane teprve pátou zemí v Evropě, kde bude tato služba představena. Dále budeme investovat do modernizace optické sítě a výměny starších modemů a set-top-boxů za nové,“ dodává de Kloet.

Našli jste v článku chybu?
24. 11. 2014 14:50
Jan (neregistrovaný)

To ze neni volba prima neznamena ze to lidi volbou ovlitnit nemohou. Ale tady uz resime neco co neni predmetem clanku.

Ad absurdum, kdyby kazdy podnik kazdy rok zdrazil o inflaci predchoziho roku tak by CNB jeste muselo delat intervence proti inflaci , protoze by to po par jednotkach let vyletelo hodne vysoko.

24. 11. 2014 15:25
mendrit (neregistrovaný)

nevím co je na té nabídce tak super, pokud v TV nejsou i placené sportovní kanály a HBO. Jen pro příklad, tak u nás v domě si UPC dělalo průzkum cen, že chodili byt od bytu a ptali se, od koho už internet mají a za kolik. Týden na to vyvěsili ceník, který byl konkureční leda O2 a ne dalším providerům s optikou.